Çözüldü Valorant açılmıyor ve açılırsa da çok fazla donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

yusufali62

Femtopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde, uzun bir aradan sonra Valorant'a tekrar girmeyi denedim. Update attıktan ve bilgisayarımı yeniden başlattıktan sonra oyuna tekrar girmeyi denedim. Fakat oyun bir kere daha yeniden başlatılmasını istedi. Birkaç kere bu sorunla karşılaştıktan sonra bir şekilde bu hata kendi kendini çözüverdi. Ama artık daha kötü bir sorunla karşılaşıyorum. Oyun açılınca oyunun yükleme ekranında donup kalıyor, dakikalarca beni bekletiyor ve en sonunda ana menüye ulaşsam bile ana menüde de anlamsızca fazla kasmaya devam ediyor. Ana sayfadan herhangi bir sekmeye atlamak yaklaşık 5 dakikamı alıyor. Poligon veya normal oyuna girmeye çalıştığımda ise ya direkt oyundan atıyor, ya da VAN 136 hatasını veriyor. Bu hata kodu ve donma sorunları için farklı farklı çözüm önerilerine baktım ve denedim. Maalesef bir ilerleme kaydedemedim. Sonra bu sorun için önce Riot Games'in destek bölümünden onlara ulaşmayı denedim. 2 hafta boyunca farklı farklı yöntemler denettiler. Hiçbir gelişme olmadı. Bilgisayara birçok test de yaptık. Herhangi bir sorunla karşılaşmadık. En sonunda acaba internet bağlantısı ile ilgili olabilir mi dedim. Oyun içinden serverleri kontrol edebildim ve gördüğüm kadarıyla internet hakkında bir sorun varmış gibi de görünmüyor.

Böyle garip bir sorunla bir tek ben mi karşılaşıyorum? Herhangi bir çözüm öneriniz var mı? Format atmak bile işe yaramadı. Sürücüler güncel, Windows10 güncel, neredeyse teknik açıdan hiçbir sıkıntım yok. Neden böyle bir donma sorunu alıyorum?

Ek olarak: Oyunu eskiden sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyordum. Bilgisayarda radikal bir değişiklik de yapmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Depolama birimi olarak ne var ve hızları nasıl?
SAMSUNG HD103SJ 1 TB. Biraz eski ama iyi durumda, herhangi bir sorun çıkartmadı. Diğer oyunlarımda bi sıkıntı çıkarmadı
İyi haber millet sorunu çözdüm. Microsoft destekten biri bana yardımcı oldu. Aynı sorunu yaşayanlar için çözümü buraya da yazıyorum
1. Başlat'ı açın ve "Ağ ve İnternet > Durumu ayarları" > seçin;
2. Sayfanın en altında, "Ağ Sıfırlama" yı tıklayın;
3. "Şimdi Sıfırla"yı seçin ve onay ekranında "Evet"i seçin;
4. Şimdi Başlat'ı açın ve cmd yazın;
5. Sonuç listesindeki "Komut İstemi"ne sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin;
6. Komut İstemi'nde, aşağıdaki komutları teker teker yazın ve Enter tuşuna basın:

netsh int ip reset
netsh advfirewall reset
netsh winsock reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

7. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyunun bağlanıp bağlanmayacağını görün.
Depolama birimi olarak ne var ve hızları nasıl?
SAMSUNG HD103SJ 1 TB. Biraz eski ama iyi durumda, herhangi bir sorun çıkartmadı. Diğer oyunlarımda bi sıkıntı çıkarmadı
İyi haber millet sorunu çözdüm. Microsoft destekten biri bana yardımcı oldu. Aynı sorunu yaşayanlar için çözümü buraya da yazıyorum
1. Başlat'ı açın ve "Ağ ve İnternet > Durumu ayarları" > seçin;
2. Sayfanın en altında, "Ağ Sıfırlama" yı tıklayın;
3. "Şimdi Sıfırla"yı seçin ve onay ekranında "Evet"i seçin;
4. Şimdi Başlat'ı açın ve cmd yazın;
5. Sonuç listesindeki "Komut İstemi"ne sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin;
6. Komut İstemi'nde, aşağıdaki komutları teker teker yazın ve Enter tuşuna basın:

netsh int ip reset
netsh advfirewall reset
netsh winsock reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

7. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyunun bağlanıp bağlanmayacağını görün.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı