Valorant ağ hatası ve oyundan atma

İşletim sistemi
Windows 10

tweeleaks

Hectopat
Beta sürecinden beri bu oyunu oynuyorum ve Vanguard yuzunden sureklı atıyor. Destekle beta surecınden berı konusuyoruz 5 bılet falan oldu, olusturdugum sadece bu hata yuzunden. Betada konusmaların sonu hep Full surumu bekle duzelıcek dendı. Bılet kapatıldı ve duzelmedı. Sakın şey yazmayın hızmetlerden otoya al, vangurdı kaldır tekrar yukle, IPv6 kapa DNS degıstır vs. vs. Hepsı yapıldı ınternette reddıtte ve destegın soyledıgı her şeyı yaptım 2 defa format attım bilgisayara sonuc yıne aynı. Ben bunun kullandıgım anakarttın yazdıkları vanguar programıyla uyusmadıgını dusunuyorum anakart modelım MSI A55M E33 Windows sürüm Windows 10 Pro 1909 18363.836 Update bana verdıgı bu guncellemerın hepsı tam anakart, ekran kartı, BIOS, ethernet kartı, vs vs. ben sorunun uyusmazlık oldugunu dusunuyorum bu hatayı alan arkadaslar varsa anakart modellerını merak edıyorum acıkcası yazabılırlerse ve sorunu cozen varsa yazabılırse memnun olurum. Dip not sureklı oyundan atıp tekrar baglandıgım ıcın oyun bıtınce yenı oyun aramaya basladıgım zamanda 10dk ceza verıyor oda ayrı bir? Ben oyunu terk etmıyorum attıgı halde tekrar baglanıp Mac'ı bıtırıyorum gercekten tuhaf bır durum. Benım gorusum bu oyun daha olmamıs eger pandemı olmasaydı zaten cıkmıycaktı fırsat bu deyıp acelece cıkardılar ama hata ettıler yoksa temmuz agustos gıbı cıkacaktı zaten. Yanı bu oyundan atma sorununu cozmeyıp oyunu dırek cıkarmalarını anlayamıyorum oyunu oynayamıyoruz kı fıkrımız olsun neden ınatla fıx gelmıyor? Bir ağ hatasıyla karşılaştı istemcinizi yeniden başlatın. Hata bu.

Ben bu sorunu hiç yaşamadım ama oyun içinde ara ara sol üst köşede ağ sorunu simgesi çıkıyordu. Oyuna girişte hala sorun yaşamıyorum, Internet'e girerken VPN vb. programlar kullanıyorsanız ondan kaynaklı olabilir.

Kendi sorunumu çözdüm. Galiba bunun sebebi arka planda "vgc" uygulamasının çalışmaması. Hatayı verdiğinde Hizmetleri açtım ve "vgc"nin otomatikte olduğunu ancak durum kısmının boş olduğunu (çalışmadığını) gördüm. Windows arama kısmından Programlar > Program Kaldır kısmından Riot Vanguard'ı kaldırdım ve Valorant'ı açtım. Şimdi Vanguard yokken nasıl oyun açıldı diyebilirsiniz. Oyun açılırken Vanguard uygulaması arka planda yüklendi ve Valorant açıldığında bu sefer Vanguard hatası almaya başladım. Valorant'ı kapattım ve Hizmetleri açtım. "vgc" uygulaması "elle" gözüküyordu ve durum kısmı boştu.(çalışmıyordu) Sonra "vgc"ye sağ tıklayıp özellikler kısmından "Başlangıc türünü" otomatik yaptım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Tekrar Hizmetleri açtığımda "vgc" uygulaması otomatik ve durum kısmında çalışıyor gözüküyordu. Valorant'ı başlattım ve sorunsuz bir şekilde açıldı. Bunu deneyin büyük ihtimalle çözülür. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer aynı hatayı veya farklı bir hata alıyorsanız etiketleyin, elimden geldiğince yardımcı olurum.

Kendi sorunumu çözdüm. Galiba bunun sebebi arka planda "vgc" uygulamasının çalışmaması. Hatayı verdiğinde Hizmetleri açtım ve "vgc"nin otomatikte olduğunu ancak durum kısmının boş olduğunu (çalışmadığını) gördüm. Windows arama kısmından Programlar > Program Kaldır kısmından Riot Vanguard'ı kaldırdım ve Valorant'ı açtım. Şimdi Vanguard yokken nasıl oyun açıldı diyebilirsiniz. Oyun açılırken Vanguard uygulaması arka planda yüklendi ve Valorant açıldığında bu sefer Vanguard hatası almaya başladım. Valorant'ı kapattım ve Hizmetleri açtım. "vgc" uygulaması "elle" gözüküyordu ve durum kısmı boştu.(çalışmıyordu) Sonra "vgc"ye sağ tıklayıp özellikler kısmından "Başlangıc türünü" otomatik yaptım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Tekrar Hizmetleri açtığımda "vgc" uygulaması otomatik ve durum kısmında çalışıyor gözüküyordu. Valorant'ı başlattım ve sorunsuz bir şekilde açıldı. Bunu deneyin büyük ihtimalle çözülür. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer aynı hatayı veya farklı bir hata alıyorsanız etiketleyin, elimden geldiğince yardımcı olurum.
Bu dediğin yöntem ilk çözüm yöntemlerinden bazı sistemlerde işe yarıyor evet ama bende yaramadı betada yaramadı full sürümdede yaramadı. dediğim gibi internette olan herşeyi denedik riot destekle bir sürü çözüm önerisi denedik hepsi boş çıktı. Bu sorun bazı sistemlerle uyuşmazlık halinde bunun çözümü benim görüşüm bir update olacak formatından tutun her yolu denedik çünkü olmuyor delirecem yani çok enteresan bir durum asus anakartı olan bir arkadaşım aynı bileşenlere sahip oynuyor ben msı anakarta ve aynı bileşenlere sahıbım hata alıyorum çok tuhaf.

Bu dediğin yöntem ilk çözüm yöntemlerinden bazı sistemlerde işe yarıyor evet ama bende yaramadı betada yaramadı full sürümdede yaramadı. dediğim gibi internette olan herşeyi denedik riot destekle bir sürü çözüm önerisi denedik hepsi boş çıktı. Bu sorun bazı sistemlerle uyuşmazlık halinde bunun çözümü benim görüşüm bir update olacak formatından tutun her yolu denedik çünkü olmuyor delirecem yani çok enteresan bir durum asus anakartı olan bir arkadaşım aynı bileşenlere sahip oynuyor ben msı anakarta ve aynı bileşenlere sahıbım hata alıyorum çok tuhaf.
Modem arayüzünden UPNP port yönlendirme kapalı olarak denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı