Valorant ani FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

abraxassing

Hectopat
Daha fazla  
Daha dün gece 3-4 gibi oyuna girdiğimde FPS'im 170-200 arasıydı. Şimdi oyuna girdiğimde ise en fazla 100'e çıkıyor. Ve durduğumda 75'e sabitliyor. Her mapte aynı FPS'i gösteriyor ve görüntüyü yüksekte de düşükte de oynasam gene aynı FPS. FPS sabitlemeye baktım ama devre dışı. Sorunun nedenini bilen biri var mıdır?

Daha dün gece 3-4 gibi oyuna girdiğimde FPS'im 170-200 arasıydı. Şimdi oyuna girdiğimde ise en fazla 100'e çıkıyor. Ve durduğumda 75'e sabitliyor. Her mapte aynı FPS'i gösteriyor ve görüntüyü yüksekte de düşükte de oynasam gene aynı FPS. FPS sabitlemeye baktım ama devre dışı. Sorunun nedenini bilen biri var mıdır?

Hocam genel bir sorun bende de aynı sıkıntı var bazı insanlarda var.

(165) VALORANT EN DETAYLI FPS ARTTIRMA REHBERİ!! (VALORANT FPS Arttırma) - YouTube
yapman gereken fps ini ekran hz ine sabitlemek.Zaten ekranın 60hz ise sen 1000000000000000000fps alsan da monitörün desteklemediği için 60fps olarak gösterilir.Hz nerden öğrenilir bilmiyorum ama laptop kullanıyorsan bu 60 tır.Hz ini biliyorsan: oyuna gir>esc basıp ayarlara gir>videoya gel>ordan "fps i herzaman kısıtla" seçeneğini aç ve altındaki değeri monitör hz ine eşitle.Hz ini bilmiyorsan>esc basıp ayarlara gel>videoya gel>grafik kalitesi gibi bişi yazcak(ingilizce oynuyorum ve türkçesini bilmiyorum. ama 3 seçenekten ortadaki)ona tıkla>Vsync diye bir ayar olacak onu aç.Bu sayede hem bilgisayarını zorlamazsın hem de oyunda anlık fps droplar yaşamazsın:)Bu arada eğer sorunun dropsa az önce çözümünü anlattım.eğeer sorun fps düşüklüğü ise az önce dediklerimi yapma ve üstteki videoyu izle ve uygula

(165) VALORANT EN DETAYLI FPS ARTTIRMA REHBERİ!! (VALORANT FPS Arttırma) - YouTube
Yapman gereken FPS'ini ekran Hz ine sabitlemek. Zaten ekranın 60Hz ise sen 1000000000000000000FPS alsan da monitörün desteklemediği için 60FPS olarak gösterilir. Hz nereden öğrenilir bilmiyorum ama laptop kullanıyorsan bu 60 tır. Hz ini biliyorsan: Oyuna gir>esc basıp ayarlara gir>videoya gel>oradan "fps i her zaman kısıtla" seçeneğini aç ve altındaki değeri monitör Hz ine eşitle. Hz ini bilmiyorsan>esc basıp ayarlara gel>videoya gel>grafik kalitesi gibi bir şey yazcak(ingilizce oynuyorum ve türkçesini bilmiyorum. Ama 3 seçenekten ortadaki)ona tıkla>vsync diye bir ayar olacak onu aç. Bu sayede hem bilgisayarını zorlamazsın hem de oyunda anlık FPS droplar yaşamazsın:)bu arada eğer sorunun dropsa az önce çözümünü anlattım. Eğeer sorun FPS düşüklüğü ise az önce dediklerimi yapma ve üstteki videoyu izle ve uygula.

Her laptop 60 Hz ekrana sahip değil 120 de var 144 de var. 244 de var.

Yapman gereken FPS'ini ekran Hz ine sabitlemek. Zaten ekranın 60Hz ise sen 1000000000000000000FPS alsan da monitörün desteklemediği için 60FPS olarak gösterilir. Hz nereden öğrenilir bilmiyorum ama laptop kullanıyorsan bu 60 tır. Hz ini biliyorsan: Oyuna gir>esc basıp ayarlara gir>videoya gel>oradan "FPS'i her zaman kısıtla" seçeneğini aç ve altındaki değeri monitör Hz ine eşitle. Hz ini bilmiyorsan>esc basıp ayarlara gel>videoya gel>grafik kalitesi gibi bir şey yazcak(İngilizce oynuyorum ve türkçesini bilmiyorum. Ama 3 seçenekten ortadaki)ona tıkla>vsync diye bir ayar olacak onu aç. Bu sayede hem bilgisayarını zorlamazsın hem de oyunda anlık FPS droplar yaşamazsın:)bu arada eğer sorunun dropsa az önce çözümünü anlattım. Eğeer sorun FPS düşüklüğü ise az önce dediklerimi yapma ve üstteki videoyu izle ve uygula.

Rekabetçi oyunlarda FPS fark ediyor dediğin olay offline oyunlarda var.

Yapman gereken FPS'ini ekran Hz ine sabitlemek. Zaten ekranın 60Hz ise sen 1000000000000000000FPS alsan da monitörün desteklemediği için 60FPS olarak gösterilir. Hz nereden öğrenilir bilmiyorum ama laptop kullanıyorsan bu 60 tır. Hz ini biliyorsan: Oyuna gir>esc basıp ayarlara gir>videoya gel>oradan "FPS'i her zaman kısıtla" seçeneğini aç ve altındaki değeri monitör Hz ine eşitle. Hz ini bilmiyorsan>esc basıp ayarlara gel>videoya gel>grafik kalitesi gibi bir şey yazcak(İngilizce oynuyorum ve türkçesini bilmiyorum. Ama 3 seçenekten ortadaki)ona tıkla>Vsync diye bir ayar olacak onu aç. Bu sayede hem bilgisayarını zorlamazsın hem de oyunda anlık FPS droplar yaşamazsın:)Bu arada eğer sorunun dropsa az önce çözümünü anlattım. Eğeer sorun FPS düşüklüğü ise az önce dediklerimi yapma ve üstteki videoyu izle ve uygula

Tamamen saçmalık başka bir şey değil, FPS oyunlarında bahsettiğiniz gibi işlemiyor durum 60Hz monitörünüz olsa bile 300 FPS de oynamak size daha akıcı bir oyun sağlar 60Hz kullanıyorsun diye 60 FPS de oynaman şart değil.

Geri
Yukarı