Valorant anlık FPS düşmesi

berat.akgm

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, Valorant oynarken FPS bir anda çok fazla düşüyor normalde 150 FPS alırken bir anda 30 40 oluyor ve öyle kalıyor bir süre boyunca bunun nedeni nedir? Acaba önceden böyle bir sorunum yoktu ekran kartım ve işlemcim GTX750 Ti i7 3770.

Selamlar, Valorant oynarken FPS bir anda çok fazla düşüyor normalde 150 FPS alırken bir anda 30 40 oluyor ve öyle kalıyor bir süre boyunca bunun nedeni nedir? Acaba önceden böyle bir sorunum yoktu ekran kartım ve işlemcim GTX750 Ti i7 3770.
BD PROCHOT sebepli olabilir. Masaüstü sistemlerde de nadiren görülür.
TechPowerUp'un sitesinden ThrottleStop'u indirin. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. BD PROCHOT tikini kaldırın.

Ctrl+Shift+Esc yaparak görev yüneticisini aç diğer ayrıntılar deyip sekmeyi genişlet çalışan valorantı bul ve sağ tıklayıp ayrıntılara git de sağ tıklayıp öncelik ayarla de ve yüksek veya gerçek zamanda yap uygulamayı en yüksek perfomansta çalıştırır.
Ve denetim masasında güç seçeneğini performansa getir

TechPowerUp'un sitesinden ThrottleStop'u indirin. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. BD PROCHOT tikini kaldırın.

BD PROCHOT tikini kaldırınca ne oluyor yani ne işe yarıyor

Hangisini indireceğiz hocam?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220110-125927_Chrome.jpg
    Screenshot_20220110-125927_Chrome.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 25
RAM miktarı sorun çıkartıyor olabilir veya işlemci. Yazılımsal olarak şunu yapabilirsin:
Görüntü ayarlarını ön ayarla yapa basıp en yüksek performansı seçin ayrıca; 3D ayarlarının yönetilmesi>program ayarları>valorant. Exeyi bulup oradan benim ayarları denemeni tavsiye ederim:

1641811351259.png

1641811363631.png

1641811371268.png

1641811377489.png

Geri
Yukarı