Valorant anlık FPS düşüşleri

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oynuyorum. Oyun çok fena drop yiyordu. Yani şöyle açıklayayım, faremi çevirirken bile drop yiyordu. MSI Afterburner ile baktım. Sıcaklıklar 70-75'i geçmiyordu. Fakat ekran kartı faremi falan çevirirken bir anda %40'lardan %100'e çıkıyor, oyun takılıyor, sonra %0'dan tekrar %40-60 çıkıyordu. İşlemcide de çok olmasa bile %10-20'lik bir düşüş oluyordu. Onun dışında normal olarak oyunda %70'lerde falan. Ekran kartı kullanımı düştüğü için işlemcinin de kullanımının düştüğünü düşünüyorum. Bunu nasıl halledebiliriz? Başka oyunlarda hiç denemedim. Zaten 2 oyundan sadece Valorant'ı aktif olarak oynuyorum. Kısacası, ekran kartı drop sorununu nasıl yok edebiliriz? Maddi olarak herhangi bir şey yapamam. Laptopum Windows 10.

Tamam şu an belirteyim bilgisayari ilk formatladigimda yoktu. Virus falan mi bulasti acaba?

Hocam hadi RAM'i düşünmeden idarelik bir çözüm üreteyim sizin için.
1-Bilgisayarın fan temizligi yapınız macun falan sürünüz laptoplar ısındıkça FPS düşüşü yaşarsınız.
2-Vüris şüpheniz varsa bilgisayarınıza Kaspersky programını indirip tam tarama yaptırın.
3-Baktınız hala çözülmüyor format atınız.

Hocam hadi RAM'i düşünmeden idarelik bir çözüm üreteyim sizin için.
1-Bilgisayarın fan temizligi yapınız macun falan sürünüz laptoplar ısındıkça FPS düşüşü yaşarsınız.
2-Vüris şüpheniz varsa bilgisayarınıza Kaspersky programını indirip tam tarama yaptırın.
3-Baktınız hala çözülmüyor format atınız.
Tamam deneyeceğim zaten bilgisayar 4 gün önce temizlikteydi termal macun falan sürdüm.

Hocam bilgisayarda 4 GB RAM'in olursa oyun 3.5 kullanır benim 8 GB RAM'im var oyun 6.5 kullanıyor aslında şöyle anlayabiliriz daha fazla kullanması demek drop sorununu çözüyor oyun istiyor 6 GB RAM en düşük ayarlarda sen veriyon 3.5 sence burada bir sorun yok mu oyun senin mantıgına göre 3.5 kullanıyorsa herkes de 3.5 kullanır ama herkeste farklı 768p düşük ayarlarda RAM'im 8 oldugu için 6.5 GB kullanıyor herhangi bir drop söz konusu degil.

Bro ben de çok fena drop yiyorum i5-6200U ve GeForce930M var laptop kullanıcısıyım RAM'imi 4'den 8'e yükseltirsem düzelir mi bu sorun?

Hocam bilgisayarda 4 GB RAM'in olursa oyun 3.5 kullanır benim 8 GB RAM'im var oyun 6.5 kullanıyor aslında şöyle anlayabiliriz daha fazla kullanması demek drop sorununu çözüyor oyun istiyor 6 GB RAM en düşük ayarlarda sen veriyon 3.5 sence burada bir sorun yok mu oyun senin mantıgına göre 3.5 kullanıyorsa herkes de 3.5 kullanır ama herkeste farklı 768P düşük ayarlarda RAM'im 8 oldugu için 6.5 GB kullanıyor herhangi bir drop söz konusu degil.
20 gb ramim var hala fps drop yiyorum. Baya geç yazdım ama olsun

Geri
Yukarı