Çözüldü Valorant arkada açık olduğunda GPU kullanımı %100 oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

heturan53

Hectopat
Daha fazla  
1654980422080.png

Arkadaşlar Alt+Tab yaptığımda ekran kartı %100 kullanıma çıkıyor ve 90 derecelere ulaşıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın bence ucu ucuna yetiyor. Grafik ayarlarını düşürmekten başka seni bir şey yapabileceğini düşünmüyorum. Yani benim fikrim :) Belki ekstra fanların hızlarını yükseltebilir ve kasanın da daha iyi ve kaliteli hava almasını sağlayabilirsin.

Artı -1 Eksi
Kartın bence ucu ucuna yetiyor. Grafik ayarlarını düşürmekten başka seni bir şey yapabileceğini düşünmüyorum. Yani benim fikrim :) belki ekstra fanların hızlarını yükseltebilir ve kasanın da daha iyi ve kaliteli hava almasını sağlayabilirsin.

RX6600 Valorant'ı açıp yanında da CS:GO oynatacak bir kart yanlış bilgi vermeyin.

Powercolor fighter rx6600 kartına sahibim ben de. Şuan fps sınırlandırmayı kapatıp arkaplanda valorant açtım. Gpu kullanımı %90 l0rde işlemci kullanımı %60 larda. Tabi bu grafik ayarlarınıza göre değişebilir ancak gpu sıcaklığım 65in üstüne çıkmıyor ve arada kullanım %99 oluyor.
Fpsyi 150 ye sabitledğimde ise hem gpu hem cpu kullanımı %35lerde ve gpu sıcaklık değeri 50 lere iniyor.

Ortada bir sorun göremiyorum. Zaten oyunlarda kartın %100'lere ulaşması istenilen bir durum. 90 derece de yeni kartlara koymaz ama biraz fan hızını arttırarak bunu çözebilirsiniz.

Son olarak arka plandayken fps kısıtlamada fps sınırını 30 yaptığımda (oyunun standart verdiği değer). Gpu kullanımı %5in üstüne çıkmıyor ve 45-50 derece arasında çalışıyor.

PowerColor Fighter RX6600 kartına sahibim ben de. Şu an FPS sınırlandırmayı kapatıp arka planda Valorant açtım. GPU kullanımı %90 l0rde işlemci kullanımı %60'larda. Tabii bu grafik ayarlarınıza göre değişebilir ancak GPU sıcaklığım 65'in üstüne çıkmıyor ve arada kullanım %99 oluyor.
FPS'yi 150'ye sabitledğimde ise hem GPU hem CPU kullanımı %35'lerde ve GPU sıcaklık değeri 50'lere iniyor.

Hem masaüstü ve hem oyunu görüntülemeye çalışıyormuş gibi his geldi bana.

Geri
Yukarı