VALORANT başlangıç ekranında kalıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
AMD Ryzen 7 4800H
Kolay gelsin.

resim_2023-01-05_225747216.png

VALORANT bu ekranda kalıyor. Neden olabilir? 5 dakika bekledikten sonra da VAN 1067 kodlu bağlantı hatasını verip oyundan atıyor.

Riot Vanguard ikonu kırmızı renkte yani bir sorun olmadığı gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolay gelsin.

Eki Görüntüle 1624033

Valorant bu ekranda kalıyor. Neden olabilir? 5 dakika bekledikten sonra da van 1007 kodlu bağlantı hatasını verip oyundan atıyor.

Sanırım Windows 11 kullanıyorsunuz, TPM 2.0 ve Secure Boot açık mı? Eğer açık değil ve ondan dolayı hata veriyorsa hata kodunun böyle olmaması ve hatanın açıklaması daha farklı olmalıydı. Ben yine de söylemek istedim.

Hizmetlere girip Vgc'nin başlamasını otomatik yapıp tekrar deneyebilirsiniz. Bunun harici antivirüs programı açıksa durdurmayı deneyebilirsiniz.

Sanırım Windows 11 kullanıyorsunuz, TPM 2.0 ve Secure Boot açık mı? Eğer açık değil ve ondan dolayı hata veriyorsa hata kodunun böyle olmaması ve hatanın açıklaması daha farklı olmalıydı.

O hatayı alıyordum, TPM 2.0 ve Secure Boot'u açtım. Sonrasında ise bu sorunla karşılaştım.

Hizmetlere girip Vgc'nin başlamasını otomatik yapıp tekrar deneyebilirsiniz. Bunun harici antivirüs programı açıksa durdurmayı deneyebilirsiniz.

Vgc hizmeti kapalıydı, aktif hale getirdim. Ayrıca Windows güvenliğini devre dışı bırakıp denedim ancak sorun devam ediyor.

Kolay gelsin.

Eki Görüntüle 1624033

Valorant bu ekranda kalıyor. Neden olabilir? 5 dakika bekledikten sonra da van 1007 kodlu bağlantı hatasını verip oyundan atıyor.

Kapat arkadan Riot'u sonra yönetici olarak Riot Games aç sonra içeriden Valorant başlat.

Kolay gelsin.

Eki Görüntüle 1624033

Kapat arkadan Riot'u sonra yönetici olarak Riot Games aç sonra içeriden Valorant başlat.

O hatayı alıyordum, TPM 2.0 ve Secure Boot'u açtım. Sonrasında ise bu sorunla karşılaştım.

Vgc hizmeti kapalıydı, aktif hale getirdim. Ayrıca Windows güvenliğini devre dışı bırakıp denedim ancak sorun devam ediyor.

Van 1007 koduyla alakalı bir şey bulamadım, fazla yaygın bir şey değil herhalde. Valorant'a ticket atabilirsiniz yardımcı olabilirler.

Van 1007 koduyla alakalı bir şey bulamadım
Yanlış yazmışım hocam, kusura bakmayın. VAN 1067 hatası olacaktı.

Denedim ve maalesef işe yaramadı.

Yanlış yazmışım hocam, kusura bakmayın. Van 1067 hatası olacaktı.

TPM 2.0 ve Secure Boot ile alakalı bir hataymış. Windows'un arama yerine Tpm.msc yazıp TPM'nin durumuna bakabilirsiniz. Windows'un arama yerine sistem bilgisi yazarak güvenli önyükleme (Secure Boot) durumuna bakabilirsiniz.

TPM 2.0 ve Secure Boot ile alakalı bir hataymış. Windows'un arama yerine Tpm.msc yazıp TPM'nin durumuna bakabilirsiniz. Windows'un arama yerine sistem bilgisi yazarak güvenli önyükleme (Secure Boot) durumuna bakabilirsiniz.
TPM 2.0 açık, Secure Boot kapalıymış. Kendi kendine kapanmış, ben açmıştım. Tekrar açıp girmeyi deneyeyim.

Güncelleme: BIOS'tan baktım ve Secure Boot açık gözüküyor. Windows'un sistem bilgisi kısmında ise kapalı gözüküyor.

Güncelleme: BIOS'tan baktım ve Secure Boot açık gözüküyor. Windows'un sistem bilgisi kısmında ise kapalı gözüküyor.

Ondan dolayı Valorant açılmıyor o zaman. Onu hallettikten sonra açılması lazım.

Geri
Yukarı