Valorant çözünürlük ayarı ne olmalı?

sarip

Centipat
Daha fazla  
Selam canlar Valorant iyi oynamak için hangi çözünürlüğü kullanmalıyım?

Hassasiyet kaç olmalı? DPI yok.

Maça girerken 50 saat bekletiyor adamlar karakter seç diyor bunun yüzünden kaç kere ban yedim sizce ne yapmalıyım? Maça girerken 30 sabitleyip maçta 60'a mı çekeyim?

En iyi şekilde nasıl verim oluyorsanız öyle olmalı. Çözünürlük ve hassasiyet tamamen kişiye bağlı bir durum. Kimisi 1920x1080 oynar iyi verim alır, kimisi 1024x768 oynar iyi verim alır. Aynı durum hassasiyet içinde geçerli.

Valorant, CS gibi düşük çözünürlükte düşmanları daha büyük göstermiyor. Bu yüzden 1920x1080 oynamak ideal. Ben 1680x1050 oynuyorum çünkü monitörün 75Hz verdiği en yüksek çözünürlük o, aynı durumdaysan deneyebilirsin.
Hassasiyet kişiye özeldir ve genelde nasıl alışırsan öyle devam edersin. DPI ayarlayamıyorsan muhtemelen 800DPI kullanıyorsundur.
Başka bir rekabetçi oyun oynuyorsan sensitivity calculator sitelerinden hassasiyeti hesaplayıp kullanabilirsin.
Maça girerken beklemek ise HDD ile alakalı olmalı, SSD varsa oyunu oraya taşı.

Valorant, CS gibi düşük çözünürlükte düşmanları daha büyük göstermiyor. Bu yüzden 1920x1080 oynamak ideal. Ben 1680x1050 oynuyorum çünkü monitörün 75Hz verdiği en yüksek çözünürlük O, aynı durumdaysan deneyebilirsin.
Hassasiyet kişiye özeldir ve genelde nasıl alışırsan öyle devam edersin. DPI ayarlayamıyorsan muhtemelen 800DPI kullanıyorsundur.
Başka bir rekabetçi oyun oynuyorsan sensitivity calculator sitelerinden hassasiyeti hesaplayıp kullanabilirsin.
Maça girerken beklemek ise HDD ile alakalı olmalı, SSD varsa oyunu oraya taşı.

Kardeşim monitörüm o kadar desteklemiyor o çözünürlüğü ama hem FPS çok fazla almıyorum Ultra Low ayarlarda 1024x768 oynayarak sabit 60 FPS sabitliyorum oynatıyor öneriniz için teşekkürler.

Poligon girip kendi hassasiyetini belirle, eğer bunu üşenmeden yaparsan çok daha rahat adam vurursun. Çünkü sen gidip de bir başkasının hassasiyet ayarıyla oynarsan rahat hissetmeyebilirsin. Bu yüzden kendi rahat ettiğin şekilde belirle ve öyle oyna.

Çözünürlük ise kesinlikle 1920x1080 olmalı. Valorant'ta 4:3 ekranda adamlar büyümüyor, sadece ekran genişliyor o kadar. Düşmanlar aynı boyutta. 1920x1080 oynayan adamda seninle aynı boyutta görüyor düşmanları. CS:GO gibi değil.

Sisteminiz çok iyi değilse, çok da bir verim beklemeyin. 60 FPS zor alıyorsunuz, en performanslı görüntü ayarlarını uygulayın kendinize, en azından oynayabilirsiniz. Hassasiyet konusu sana bağlı, nasıl rahat ediyorsan.

Kardeşim monitörüm o kadar desteklemiyor o çözünürlüğü ama hem FPS çok fazla almıyorum Ultra Low ayarlarda 1024x768 oynayarak sabit 60 FPS sabitliyorum oynatıyor öneriniz için teşekkürler.
Ultra-low ayar ilk defa duyuyorum ama neyse, oyun rekabetçi oyun olduğu için her şeyi olabildiğince düşüğe almak kötü olmaz. Sonuçta amaç görsellik değil performans

Sisteminiz çok iyi değilse, çok da bir verim beklemeyin. 60 FPS zor alıyorsunuz, en performanslı görüntü ayarlarını uygulayın kendinize, en azından oynayabilirsiniz. Hassasiyet konusu sana bağlı, nasıl rahat ediyorsan.

60, FPS zor almıyorum arada 100 FPS cikiyorum normalde 60 ve 50'den aşağı düşmüyor genellikle 60+

Poligon girip kendi hassasiyetini belirle, eğer bunu üşenmeden yaparsan çok daha rahat adam vurursun. Çünkü sen gidip de bir başkasının hassasiyet ayarıyla oynarsan rahat hissetmeyebilirsin. Bu yüzden kendi rahat ettiğin şekilde belirle ve öyle oyna.

Çözünürlük ise kesinlikle 1920x1080 olmalı. Valorant'ta 4:3 ekranda adamlar büyümüyor, sadece ekran genişliyor o kadar. Düşmanlar aynı boyutta. 1920x1080 oynayan adamda seninle aynı boyutta görüyor düşmanları. CS:GO gibi değil.

Laptopum desteklemiyor o çözünürlüğü 4:3 oynasam sorun olur mu? Hem CS:GO alıştığım için öyle oynuyorum.
Ultra-Low ayar ilk defa duyuyorum ama neyse, oyun rekabetçi oyun olduğu için her şeyi olabildiğince düşüğe almak kötü olmaz. Sonuçta amaç görsellik değil performans.

Ultra Low'dan kastigim en düşük ayarlardan bahsediyorum grafikler hepsi düşük.

1280x960 ve 1920x1080 arada kaldım hangisi daha çok FPS arttırır ve daha iyi oyun tarzı sunar bana?

60, FPS zor almıyorum arada 100 FPS cikiyorum normalde 60 ve 50'den aşağı düşmüyor genellikle 60+

Laptopum desteklemiyor o çözünürlüğü 4:3 oynasam sorun olur mu? Hem CS:GO alıştığım için öyle oynuyorum.

Ultra Low'dan kastigim en düşük ayarlardan bahsediyorum grafikler hepsi düşük.

1280x960 ve 1920x1080 arada kaldım hangisi daha çok FPS arttırır ve daha iyi oyun tarzı sunar bana?
FPS sıkıntın varsa tabi ki 1280x960 hatta 1024x768, o da olmadı 800x600
İlk başta gözlerine zulmetse de alışınca net görürsün. Monitör de küçükse görüntü çok bozulmaz.

Önerim monitörün en yüksek desteklediği çözünürlük ile oyna. Eğer 4:3 gözüne güzel geliyorsa 4:3 oyna. Ama şunu bil CS:GO'daki gibi düşmanlar genişlemiyor. Boyutlar her zaman aynı.

Geri
Yukarı