Çözüldü Valorant "DirectX runtime" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Çözüm
C:\Windows\System32 konumundan hata mesajında bahsedilen dosyayı silin, sonra tekrardan kurun DirectX aracını.

Zamanında birden fazla DLL dosyasını internetten indirip sistem dosyalarına attığınız için oluyor bu durum. Ama bunla beraber sorunun Valorant için çözüleceğini düşünüyorum.
Zaten onu daha önce indirmiştim.

Önce bunu kurun.

Sorun devam ederse yeni raporu VALORANT.exe için oluşturursunuz.

Son düzenleme:
C:\Windows\System32\xinput1_3.dll dosyasını silin.

Yukarıdaki bağlantıdaki aracı tekrardan çalıştırın. Sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız.

Yukarıdaki bağlantıdaki aracı tekrardan çalıştırın. Sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız.

Hala sorun devam ediyor ve valorant.exeden girdiğmde Windows bwirtilen aygıta veya yola erişemedi htası alıyorum artık.

O erişilemedi hatasını çözdüm ama halen DirectX runtime hatsı devam ediyor.
Yeni hata raporu:Logfile

Son düzenleme:
C:\Windows\System32\X3DAudio1_7.dll dosyasını silin.

DirectX aracını tekrar çalıştırın. Sorun devam ederse ne yapacağınızı biliyorsunuz.

C:\Windows\System32 konumundan hata mesajında bahsedilen dosyayı silin, sonra tekrardan kurun DirectX aracını.

Zamanında birden fazla DLL dosyasını internetten indirip sistem dosyalarına attığınız için oluyor bu durum. Ama bunla beraber sorunun Valorant için çözüleceğini düşünüyorum.

Çözüm

Zamanında birden fazla DLL dosyasını internetten indirip sistem dosyalarına attığınız için oluyor bu durum. Ama bununla beraber sorunun Valorant için çözüleceğini düşünüyorum.

Peki o DLL'leri nasıl sileceğiz.

DLL dosyaların tek tek isimleri lazım, sonrasında indirilen DLL'leri silip kurulması gereken DLL paketlerinin kurulması lazım. Birçok dosya indirdiyseniz temiz kurulum ile sorunu kökten çözmek de bir seçenek.

Şimdilik son dediğim dosyayı silin ve DirectX aracını kurun. Sorun başka uygulamalarda devam ederse onlar için ayrı konu oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı