Valorant "Doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Grompartos

Decapat
Merhaba,

Sorunum şu: Valorant'a giriyorum ve "Doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı hatası" veriyor. Her şey en düşükte. Çözünürlük 1280x720p, bu arada bilgisayar dizüstü ve model 15-IBD. Valorant'ı güncelledikten sonra bu hata oldu. GeForce Experience'a da oyunu tanıttım. Ekran kartı sürücüm güncel. NVIDIA ayarlarında yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçeneği işaretli. MSI Afterburner ile test ettim ve bu hata GPU kullanımı %100 olmadan çıkıyor.

VRAM yetiyor. iGPU ile alakalı bir şeyse yardım ederseniz sevinirim.

Bu arada sistem özelliklerim:

Ekran Alıntısı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kullandığınız laptop sanırım bu. Laptopta ekran kartı olmadığı için açılmıyor olabilir diye düşünüyorum. :/

Hayır aslında o laptop değil. Sistem özelliklerim bu.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran kartınızın VRAM'i yetmiyor muhtemelen.

Yetiyor hatta GPU %70'de bu hatayı veriyor.
Hata kendini açıklıyor.
VRAM yetersiz.

İgpu'da çalışmadığına emin olun.

VRAM yetiyor. iGPU nedir onu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Bende de aynı hatayı veriyor. Benim de ekran kartım 920MX ama Valorant sistem gereksinimlerine göre hayli hayli yetmesi lazım bu kartın.

Dostum ben sorunu çözdüm yazmayı unutmuşum.

1.çözüm: İlk önce NVIDIA denetim masası'nı aç. Sonra 3D ayarların yönetilmesine girip kenar yumuşatma Mod'u bulup uygulama kontrolünde yap. Ondan sonra oradan otomatik seç'i işaretleyip uygula.

2.çözüm: Çok basit Valorant'ı kaldırıp yeniden yükle. Bu arada kaldırırken bütün dosyalarını sildiğinden emin ol.

Benim sorunum böyle çözüldü inşallah işine yaramıştır iyi şanslar.

Artı -1 Eksi
Merhaba,

Sorunum şu: Valorant'a giriyorum ve "Doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı hatası" veriyor. Her şey en düşükte. Çözünürlük 1280x720p, bu arada bilgisayar dizüstü ve model 15-IBD. Valorant'ı güncelledikten sonra bu hata oldu. GeForce Experience'a da oyunu tanıttım. Ekran kartı sürücüm güncel. NVIDIA ayarlarında yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçeneği işaretli. MSI Afterburner ile test ettim ve bu hata GPU kullanımı %100 olmadan çıkıyor.

VRAM yetiyor. iGPU ile alakalı bir şeyse yardım ederseniz sevinirim.

Bu arada sistem özelliklerim:

Eki Görüntüle 647985
bende 4gb vram var ama bende de aynı sorunu veriyor

Artı -1 Eksi
Dostum ben sorunu çözdüm yazmayı unutmuşum.

1.çözüm: İlk önce NVIDIA denetim masası'nı aç. Sonra 3D ayarların yönetilmesine girip kenar yumuşatma Mod'u bulup uygulama kontrolünde yap. Ondan sonra oradan otomatik seç'i işaretleyip uygula.

2.çözüm: Çok basit Valorant'ı kaldırıp yeniden yükle. Bu arada kaldırırken bütün dosyalarını sildiğinden emin ol.

Benim sorunum böyle çözüldü inşallah işine yaramıştır iyi şanslar.

Bendeki AMD ekran kartı ama ekran yumuşatma kapalı oyun içerisinde ve oyunu silip baştan yükledim çözülmedi bana da yardımcı olur musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı