Valorant donup kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

sweden meatball

Decapat
Daha fazla  
RAM
oloy 8x2gb 3200mhz 16cl
Ekran kartı
amd r7 240
Anakart
msi a320m a pro
İşlemci
ryzen 3 1200
Valorant'ı açıyorum bilgisayarımın ne kadar süre açık olduğu önemli değil yeni açılmış olsa da 6 saattir açık olsa da Valorant'ı ilk defa çalıştırdığımda birkaç el oynadıktan sonra donup kalıyor olmadık yerde. Hiçbir kısayolla oyunu kapatamıyorum. Bilgisayarın güç tuşuna basarak kapatmak durumunda kalıyorum. Tekrar bilgisayarı açıp Valorant'ı çalıştırdığımda ise bir problem olmuyor oyunu normal şekilde oynayabiliyorum. Sorun nedir görüşünü belirtmek isteyen olursa teşekkür ederim şimdiden.

Merak ettiğim bir konu var bilgi sahibiyseniz yanıtlarsanız sevinirim. Aynı sorundan dolayı 2 Mayıs ve dün olarak iki farklı arkadaşta konu açmış ve aynı ekran kartlarını kullanıyoruz(R7 240) çok anlamam ama kronik bir sorun vesaire meydana gelmiş olabilir mi?

Ayrıca cevaplarınız için teşekkür ederim, dikkate alacağım.
Merak ettiğim bir konu var bilgi sahibiyseniz yanıtlarsanız sevinirim. Aynı sorundan dolayı 2 Mayıs ve dün olarak iki farklı arkadaşta konu açmış ve aynı ekran kartlarını kullanıyoruz(R7 240) çok anlamam ama kronik bir sorun vesaire meydana gelmiş olabilir mi?

Ayrıca cevaplarınız için teşekkür ederim, dikkate alacağım.
@DenizKaya2809 @anilkose

Aynı sorun bende de var. Alt+tab yapınca her şey kitlenip kalıyor ama discord vs arkada çalışıyor ses geliyor. Mouse hareket ediyor ama hiçbir şeye tıklanmıyor. 3070 ekran kartı kullanıyorum. Win11 mi kullanıyorsu? Bundan dolayı olabilir mi?

Aynı sorun bende de var. Alt+Tab yapınca her şey kitlenip kalıyor ama Discord vs arkada çalışıyor ses geliyor. Mouse hareket ediyor ama hiçbir şeye tıklanmıyor. 3070 ekran kartı kullanıyorum. Windows 11 mi kullanıyorsu? Bundan dolayı olabilir mi?

Yok Windows 10 kullanıyorum. Ve bende hata Alt Tab attığımda olmuyor aktif oynarken bir anda donup kalıyor. Dediğin gibi sesler Discord olsun müzik olsun hatta oyunun kendi sesli sohbeti bile çalışıyor fakat görüntü çörek. Ne yapılabilir bilmiyorum.

MSI Radeon R7240 ekran kartı AMD driver desteğini kesmektedir. Sürücüler yalnızca Windows 8.1 Pro kararlı şekilde çalışmaktadır. Eski sürücüleri yüklemek gerekiyor.

Çözüm:
Windows 10 da çalışması için AMD sitesi üzerinden indirdiğiniz sürücüleri kaldırınız.
AMD sitesi üzerinden indirdiğiniz Radeon Live ve sürücülerin kaldırıldığına emin olunuz.
Aygıt Yöneticisi > görüntü bağdaştırılıcaları. Burada sürücüleri kaldırdınız MSI Radeon R7 240 yazmamalıdır.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra sürücüye sağ tıklayıp güncelleştir tıklayınız.
Sonra en son sürüm zaten yüklü yazmaktadır. Aşağıda Windows Update üzerinden yükleyiniz seçeneğine tıklayınız. Ve sürücüleri biraz sonra yüklenecektir. Yüklenirken ekranınız titreşebilir, kapanıp açılabilir.
Genel bir sorun driver uyuşmadığında Windows Update ilk sürümü yüklüyor ve en kararlı sürüm bu. Sürücüler yüklendiğinde Aygıt Yöneticisi'nden MSI Radeon R7 240 yazısını göreceksinizdir.
Sürücüler kararlı çalışacaktır. Valorant artık donmadan oynayabilirsiniz.
Sürücülerin değişmemesi için Windows Update'nin altında "isteğe bağlı günçelletşrimelerin " içindeki (Advanced Micro devices - Media) adlı güncelleştirmeyi yüklemeyin. Yükleme sonucu yeniden uyuşmazlık oluşuyor. Valorant'ta takılma devam ediyor.

** Ben sorunu böyle çözdüm. Yapamazsanız yardım için bana ulaşabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 266.PNG
    266.PNG
    15,6 KB · Görüntüleme: 272
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,4 KB · Görüntüleme: 260
MSI Radeon R7240 ekran kartı AMD driver desteğini kesmektedir. Sürücüler yalnızca Windows 8.1 Pro kararlı şekilde çalışmaktadır. Eski sürücüleri yüklemek gerekiyor.

Çözüm:
Windows 10 da çalışması için AMD sitesi üzerinden indirdiğiniz sürücüleri kaldırınız.
AMD sitesi üzerinden indirdiğiniz Radeon Live ve sürücülerin kaldırıldığına emin olunuz.
Aygıt Yöneticisi > görüntü bağdaştırılıcaları. Burada sürücüleri kaldırdınız MSI Radeon R7 240 yazmamalıdır.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra sürücüye sağ tıklayıp güncelleştir tıklayınız.
Sonra en son sürüm zaten yüklü yazmaktadır. Aşağıda Windows Update üzerinden yükleyiniz seçeneğine tıklayınız. Ve sürücüleri biraz sonra yüklenecektir. Yüklenirken ekranınız titreşebilir, kapanıp açılabilir.
Genel bir sorun driver uyuşmadığında Windows Update ilk sürümü yüklüyor ve en kararlı sürüm bu. Sürücüler yüklendiğinde Aygıt Yöneticisi'nden MSI Radeon R7 240 yazısını göreceksinizdir.
Sürücüler kararlı çalışacaktır. Valorant artık donmadan oynayabilirsiniz.
Sürücülerin değişmemesi için Windows Update'nin altında "isteğe bağlı günçelletşrimelerin " içindeki (Advanced Micro devices - Media) adlı güncelleştirmeyi yüklemeyin. Yükleme sonucu yeniden uyuşmazlık oluşuyor. Valorant'ta takılma devam ediyor.

** Ben sorunu böyle çözdüm. Yapamazsanız yardım için bana ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler dostum ilgin için, diğer konuda da çok yardımın oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı