Valorant düşük ekran kartı kullanımı

Stromingg

Decapat
Daha önce de başka oyunlar hakkında düşük ekran kartı kullanımı yaşadığımı söylemiştim.
Ama birkaç gündür Valorant'ta iyice dikkatimi çekmeye başladı, bu durum başka kişiler aynı özelliklerdeki laptoplarda (marka özellik aynısı olan da marka farklı özellikleri aynı olan da) benden daha yüksek ayarlarda daha yüksek FPS'ler alıyorlar. Afterburner'la bakınca 1080P en düşük ayarlarda %30 ekran kartı kullanımı ile 110 civarlarında, en yüksek ayarlarda %60 ekran kartı kullanımıyla 90 civarları da FPS aldım.

İşin garibi BF1 ve Mafia 2 Definitive Edition gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı %98-99 ve diğer kişilerle aynı değerleri alıyor.
1-DDU ile sürücüleri sıfırladım ve şu an en güncel sürücüler var.
2-Bilgisayar prize takılı ve yüksek performans modunda.
3-Sıcaklıklar işlemci 90 ekran kartı maks 65-70 olması lazım tam hatırlamıyorum.

Dediğim gibi arkadaşlar biliyorum işlemci odaklı oyunlar ama her bilgisayar %30 ekran kartı kullanmıyor üstelik aynı bilgisayar yani tıpatıp aynısı aynı özellikte ve %80-%85 ekran kartı kullanıyor

Dediğim gibi arkadaşlar biliyorum işlemci odaklı oyunlar ama her bilgisayar %30 ekran kartı kullanmıyor üstelik aynı bilgisayar yani tıpatıp aynısı aynı özellikte ve %80-%85 ekran kartı kullanıyor
Bilemiyorum fakat ben ekran kartını benchmark testine sokup aldığı puanı kontrol ederdim herhalde.Normal mi degil mi diye

Bilemiyorum fakat ben ekran kartını benchmark testine sokup aldığı puanı kontrol ederdim herhalde.Normal mi degil mi diye
Eğer her oyunda yapsaydı ederdm ama uzun süreli bf1 ve mafia 2 DE oynayışımda %99 kullanım değişmediğinden yapmayı düşünmüyorum , ayrıca bahsettiğim %85 kullanan video 2×8 16 gb ramli imiş benimki 1×8 fakat bunun ekran kartı kullanımına bu kadar etkisi olacağını düşünmüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı