Valorant düşük GPU kullanımı ve FPS düşmesi

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Evet arkadaşlar bundan 2 3ay öncesine kadar böyle bir sorunum yok idi. Şu anda ara sıra FPS düşmesi giriyor. Ben de bu dropları termal macuna ve fan temizliğine bağlıyorum, sizce doğru mu? Gaming laptop daha 1 yıllık. GPU1 yazan yer benim yüksek ekran kartım, GPU2 yazan yer ise benim düşük yani Vega 8 ekran kartım. Neden GPU1 güçlü olmasına rağmen GPU2 ile beraber kullanıyor? Ve 2. fotoğrafta ise FPS düşmesi girmiş hali arkadaşlar, kafayı yemiş durumdayım.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 90
  • 2.png
    2.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 91
Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA kullanıyorsanız NVIDIA Denetim Masası'ndan program ayarları kısmından Valorant'ı seçerek yüksek performanslı ekran kartını seçebilirsiniz ve oyun dosyaları içindeki .exe dosyaları için de bunu yaparsanız iyi olur sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum ancak AMD ile ilgili bir bilgim yok.

Dizüstü bilgisayar için 1 sene uzun süre. Genelde 6 ayda bir fan çıkış ızgaralarını temizlemek iyi olur, macun yenilemesi senede bir kez yapılabilir.

Dizüstü bilgisayar için 1 sene uzun süre. Genelde 6 ayda bir fan çıkış ızgaralarını temizlemek iyi olur, macun yenilemesi senede bir kez yapılabilir.
Bilgisayarın içini açamıyorum garantisi olduğundan bilgisayarın dış tarafındaki fan çıkış ızgaralarını süpürgeyle çeksem olur mu
NVIDIA kullanıyorsanız NVIDIA Denetim Masası'ndan program ayarları kısmından Valorant'ı seçerek yüksek performanslı ekran kartını seçebilirsiniz ve oyun dosyaları içindeki .exe dosyaları için de bunu yaparsanız iyi olur sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum ancak AMD ile ilgili bir bilgim yok.

Maalesef AMD kullanıyorum

Kargo ile yollayabilirsin. Günümüzde fan temizliği gibi şeyler çoğu firmada garanti bozmuyor. Net bilgi almak için servisi arayabilirsin. Daha 1 sene zamanı olan garantiyi bozmak çok mantıklı değil bence.

Kargo ile yollayabilirsin. Günümüzde fan temizliği gibi şeyler çoğu firmada garanti bozmuyor. Net bilgi almak için servisi arayabilirsin. Daha 1 sene zamanı olan garantiyi bozmak çok mantıklı değil bence.
Anladım sağ olun
Kesin sorunu fan temizliğidir demi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı