Valorant düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

yigitalyksel

Hectopat
Arkadaşlar daha dün Valorant'ta 120+FPS alırken bugün gireyim dedim 30-40FPS almaya başladım. Dedim herhalde v-Sync açıktır ama değildi. Ve fark ettim ki Valorant ekran kartınıdan en fazla 30%-35%'ini kullanıyor. Ben bu sorunu nasıl halledebilirim? Sistemim:

8 GB RAM.
i3 2120 CPU.
R7 240 ekran kartı.

Not: Arkadaşlar v-Sync açık değil tüm ayarlar eskisi gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar daha dün Valorant'ta 120+FPS alırken bugün gireyim dedim 30-40FPS almaya başladım. Dedim herhalde v-Sync açıktır ama değildi. Ve fark ettim ki Valorant ekran kartınıdan en fazla 30%-35%'ini kullanıyor. Ben bu sorunu nasıl halledebilirim? Sistemim:

8 GB RAM.
i3 2120 CPU.
R7 240 ekran kartı.

Not: Arkadaşlar v-Sync açık değil tüm ayarlar eskisi gibi.

Ekran kartınız %30 civarlarında gezerken işlemciniz %90 civarlarında geziniyorsa darbogaz mevcuttur kesin çözüm için kesinlikle işlemcinizi degiştirmeniz gerekli.
Farklı bir yöntem ekran kartına yük bindirmek ve onun için ayarları yükselterek ve çözünürlügünüzü arttırmak yukarıda dedigim gibi darbogaz var ise birnevi sistemi rahatlatır ani FPS düşüşleri yaşamayacagınızı düşünüyorum.

Yeni güncelleme sebebiyle böyle bir sorun oluşmuş sanırım. Onun dışında bu süre zarfında PC'de buna sebep olabilecek değişiklikler, yüklemeler vs. yaptınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı