Valorant düşük performans veriyor

iYiqit_Winner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Genel olarak tüm ayarlarda denedim maksimum 120-130'lara çıkıyor FPS. Ama çok oynamalar ve yırtılmalar oluyor o yüzden V-Sync ve vinyet ayarları açık oynuyorum. Bu şekilde de çok yetenek kullanıldığında ve çok ateş edildiğinde 50-60'a düşüyor. Eskiden çok olmuyordu ama son güncellemelerle çok olmaya başladı. Temizliğini düzenli yapıyorum sıcaklık konusunda bir sıkıntı yok. Sebebi ve çözümü ne olabilir?

Sistem: i3-9100F / RX 570 4 GB XFX / 8 GB 3000MHz XPG / 240GB Adata SU630+240GB Samsung 750 EVO / H310M
Monitör: LG 22MK400H-B

Son düzenleme:
Valorant, Riot Games tarafından geliştirildiği için her güncellemede daha da oynanılamaz bir oyun oluyor. Tabiki Unreal Engine'in optimizasyonu kötü olması ile ilgili söylentiler var. Ama Riot koskoca şirket. Optimizasyon bile yapamıyorsa bence bu işleri bırakmalı.

Hocam arkadaşım benim sistemimden daha kötü bir sisteme sahip ama daha iyi bir performans alıyor. Gerçekten Riot bile optimizasyonu düzgün yapamıyorsa ne diyelim artık.

Genel olarak tüm ayarlarda denedim maksimum 120-130'lara çıkıyor FPS. Ama çok oynamalar ve yırtılmalar oluyor o yüzden V-Sync ve vinyet ayarları açık oynuyorum. Bu şekilde de çok yetenek kullanıldığında ve çok ateş edildiğinde 50-60'a düşüyor. Eskiden çok olmuyordu ama son güncellemelerle çok olmaya başladı. Temizliğini düzenli yapıyorum sıcaklık konusunda bir sıkıntı yok. Sebebi ve çözümü ne olabilir?

Sistem: i3-9100F / RX 570 4 GB XFX / 8 GB 3000MHz XPG / 240GB Adata SU630+240GB Samsung 750 EVO / H310M.

Bende de aynı sorun var i7 10700F ve RTX 2060 kullanıyorum bazen oyun çok karışınca silahlar çok sıkılınca 150'lere düşüyor 144 Hz kullandığım için sorun olmuyor ama bence bu sistemin hakkı bu olmamalı.

Aynen öyle hocam, sistem toplamak için kendimi yırttım uzun süre para biriktirdim ama eski laptopumda daha rahattım nerdeyse.
Bende de aynı sorun var i7 10700F ve RTX 2060 kullanıyorum bazen oyun çok karışınca silahlar çok sıkılınca 150'lere düşüyor 144 Hz kullandığım için sorun olmuyor ama bence bu sistemin hakkı bu olmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı