Çözüldü Valorant DX11 feature Level 10.0 is required to run the Engine hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Makif77

Centipat
Daha fazla  
Son güncellemeyle beraber almaya başlamıştım bu hatayı. Ekran kartım NVIDIA 9800 GT idi. Sırf bu yüzden ekran kartımı değiştim, R7 240 taktım PC'ye. Ama yine aynı sorunla karşılaşıyorum fakat ekran kartım DirectX 11'i destekliyor.

Çözüm
Driver Booster neden kullandınız? DDU ile eski sürücüyü kaldırın ve websitesinden indirdiğiniz sürücüyü kurun. DDU rehberi aşağıda mevcut.

Hepsini yaptım fakat yine aynı sorunu veriyor bir türlü çözemiyorum. Dxdiag'ın da resmini koyuyorum aşağıya bir yanlışlık olmasın diye

Screenshot_1.png

Windows güncelleme yardımcısı ile windowsu güncelledim ve sorunum çözüldü.
Valorant'ı açmaya çalışırken aşağıdaki DX11 hatasını veriyor. Ekran kartım Intel HD Graphics ne yapabilirim?

Ekran Görüntüsü (126).png

Driverleriniz yüklü mü, yüklü değil ise yükleyin.
Yüklü ise ekran kartınız DX11'i desteklemiyor.

Driverları nereden yükleyebilirim?
Driverleriniz yüklü mü, yüklü değil ise yükleyin.
Yüklü ise ekran kartınız DX11'i desteklemiyor.

Driverlerim yüklü ama ekran kartım DX11 destekliyor mu diye DxDiag'dan mı bakacağım
Öneden valorant açılıyordu ama şu an 2 gündür açılmıyor

Ekran Görüntüsü (127).png

ekran kartım Dırect3d ddı 10 göüküyor Dx11hatası almamak için sanırım 11 olması gerekiyor ne yapabilirim
Ekran Görüntüsü (127).png

Son düzenleme:
Valorant'ı açmaya çalışırken aşağıdaki DX11 hatasını veriyor. Ekran kartım Intel HD Graphics ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1084161

Driverları nereden yükleyebilirim?

Driverlerim yüklü ama ekran kartım DX11 destekliyor mu diye DxDiag'dan mı bakacağım
Öneden valorant açılıyordu ama şu an 2 gündür açılmıyor

Eki Görüntüle 1084224
ekran kartım Dırect3d ddı 10 göüküyor Dx11hatası almamak için sanırım 11 olması gerekiyor ne yapabilirim
Eki Görüntüle 1085089
Ekran kartınız desteklemediği için oynayamazsınız. Tek çözüm yeni ekran kartı
.

Gardaş bak şimdi işlemcim i5 CPU 760 2.80 GHz ekran kartı NVIDIA GeForce 9500 GT Windows 10 Pro kurmuştum olmadı hata veriyor DX11 feature 10.0 is to run bilmemne şimdi Home kurdum yine aynı hata ekran kartım son sürüm sürücülerim son sürüm ama olmuyor gardaş.

Ekran kartım 1GB Valorant olmuyor normal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım 1GB Valorant olmuyor normal mı?

Ekran kartının GB'si önemli değil Windows logo tuşu + r tuşuna aynı anda bas sonra oraya DxDiag yazıp enter la ekran kısmına gel sağ üst tarafta sana göre sağ üst tarafta özellik kısmı 10 ile başlıyorsa ekran kartın DX11 desteklemiyordur yok eğer destekliyor diyorsan ekran kartını yaz ve destekliyorsa gerçekten bu linkten direktx güncelleme aracını indir Download DirectX End-User Runtime Web Installer from Official Microsoft Download Center bu siteye gir Türkçe yok fark etmez zaten indir me tuşuna bas sonra dosyaya sağ tıkla yönetici olarak çalıştır her şeye Next Next ileri install de en son close veya finish deyip çık ekran kartının adını yazabilir misin ben yine başka çözümlerde arayayım senin için.

NVIDIA GeForce 210.

Maalesef tek çaren yeni ekran kartı yani DX 11 ekran kartı bul bir tane pahalı olmasına gerek yok yani senin kararın ama önerim DX11 makul fiyatlı bir ekran kartı al benim de eskiden gefoerce 9500 GT vardı aynı hatayı alıyordum izlemediğim video kalmadı YouTube'deki bütün videoları bütün çözümleri denedim hiçbir türlü çözülmedi bende 400 TL'ye AMD Radeon R5 230 aldım memnun muyum hamdolsun ama memnun değilim. Biriktir daha iyi bir hazır sistem topla darboğaz olmayan hazır sıvı soğutmalı en az 16 GB RAM vesayir vesayir.

Yeni konular

Geri
Yukarı