Valorant ekran kartı hatası

Slytherinli

Hectopat
Valorant'a girerken bir hata veriyor kapatınca oyuna giriyor ama hatayı çözmek istiyorum ve oyunu oynayamıyorum ne zaman oyuna girsem bağlantı hatası veriyor veriyor lobide sıkıntı yok ama oyuna girince hep aynı bir oyunda 10 saniyeden fazla duramadım.

Ekran Alıntısı.PNG

Hata zaten size bunun olacağını söyleyen bir hata. Ekran kartı modelinizi önerebilir miyim?

Hatanın Özeti : "Abicim bak sen bu oyunu oynamak istiyorsun anlıyorum fakat senin ekran kartın bu oyun için düşük. Hatalar alabilirsin. Sonra bana kızma."

NVIDIA GeForce 9500 GT.
Oyunun eğitimini falan yaparken sorun yoktu FPS 55-60 aldım ama bağlantı hatası veriyor bu hata ekran kartıyla mı ilgili?

Valorant'ın duyurduğu sistem gereksinimlerine göre ekran kartınız yeterli.

Minimum : AMD Intel HD Graphics 3000 Desktop or NVIDIA GeForce 6800 GT.

Muhtemelen yazılım çok eskide kalmış veya hasar almış olabilir. Ekran kartı yazılımınızı güncelleyin, Visual C++ Paketlerini'de indirip, kurun. Visual C++ Paketleri için tıklayın.

Ekran kartininiz DirectX10 oldugu icin de boyle bir hata olabilir.
Cunku valaront DirectX11 istiyor.
Acaba son zamanlarda valaronta guncelleme geldimi veya NVIDIA panelini falan guncelledikten sonra boyle bir sorun mu oldu ne zamandan beri bu sorun var?

Ben baglanti hatasinin ekran kartiyla ilgili oldugunu sanmiyorum.

Oyunu bu gün yükledim ve yüklediğim andan itibaren bu sorun var ekran kartım yeterli oyun için benim oyunumu oynanamaz yapan şey bağlantı hatası.

Bugun valarontta sunucular cokmus.
Hata kodu 59 baglanti hatasi
Geçtiğimiz saatlerde gözlemlenen sıkıntıları çözmek için sunucularda acil bir bakım çalışması gerçekleştiriyoruz. Sorunun bir saat içinde çözülmesini bekliyoruz.”
Yarin isterseniz birdaha yazin sorun devam ederse baska cozumler arastiririz

Geri
Yukarı