Valorant "ekran kartı sürücü çöktü" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Synxd

Hectopat
RAM
8X1 GB 2133Mhz 15CL
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 950M 4GB
Anakart
X550VX
İşlemci
i7 6700HQ 2.60Ghz
Son birkaç haftadır bu hatayı alıyorum DDU ile Intel ve NVIDIA sürücülerini silip tekrar yükledim fakat çözülmedi.

Ekran kartı bozulsa kod 43 hatası verir diğer oyunlarda da aynımı TPM destegi var mı laptopta?
Ekran kartı saglam iyi baska oyunlarda da deneyin ayar vs gerekiyorsa sistem özelligi oyunun varsa arastırın.
Ekran kartı saglam iyi baska oyunlarda da deneyin ayar vs gerekiyorsa sistem özelligi oyunun varsa arastırın.

TPM desteği var ve ilk defa bu hatayı Valorant'ta gördüm.

Tam hata nedir resim atar mısınız sadece Valorant tamı veriyor güç yönetimi Max mı?

Hata bu şekilde.

images.png

VRAM ile alakası olduğunu zannetmiyorum. 8GB kartlar bile hata veriyor. Valorant ne ki 8GB VRAM kullansın değil mi? Tamamen oyunun Bug'ı. Bazen format bile istiyor.

Bu hatayı ben de yaşıyorum ve sadece Valorant değil birkaç oyunda da aynı sorun var ve yabancı forumların çoğu güncelleme kaynaklı diyor tabii sorun RAM PSU'ya da ekran kartında da olabilir ya da arka planda açık programda sorun teşkil edebilir. Ayrıyeten bakımda yapılması gerek toz ve thermal macun değişikliği sorunu en kısa sürede çözmen dileğiyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hatayı ben de yaşıyorum ve sadece Valorant değil birkaç oyunda da aynı sorun var ve yabancı forumların çoğu güncelleme kaynaklı diyor tabii sorun RAM PSU'ya da ekran kartında da olabilir ya da arka planda açık programda sorun teşkil edebilir. Ayrıyeten bakımda yapılması gerek toz ve thermal macun değişikliği sorunu en kısa sürede çözmen dileğiyle.

Sıcaklıklarım laptopa göre ortalama olduğunu düşünüyorum testlerdede bir sorun çıkmadı yazılımsal olabileceğini düşünüyorum sorunu çözersem buraya tekrardan belirtirim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı