Valorant "ekran kartı sürücüsü çöktü" hatası

w3xan1t

Hectopat
Son zamanlarda bu hatayı alıyorum, ekran kartımın sürücüsü güncel kontrol ettim. O hata çıkıyor masaüstüne atıyor ve "tamam" butonuna tıklayınca oyun açılmıyor, kapatıp tekrar açıyorum. Sizce bu sorun neden olabilir?

Selamlar,bende de aynı sorun var sistemim kötü fakat valorant sistem gereksinimlerini karşılıyor.( Ekran Kartım: nvidia gt 430, işlemcim: i5 430m, anakart: intel h55 ve ram:8gb) valorant çıktığından beridir oynuyorum şuana kadar hiçbir sorun yoktu bu sorun yaklaşık 1 aydır var. Ticket attım dedikleri şeyleri yaptım olmadı pc içini açıp temizledim termal macunlarını sürdüm yine olmadı oyunu silip yükledim yine olmadı en son dün format attım win 10 home kurdum ve sorun yine aynı şekilde devam ediyor. İnşallah bi çözüm bulabilirsiniz

Selamlar, bende de aynı sorun var sistemim kötü fakat Valorant sistem gereksinimlerini karşılıyor.( ekran kartım: NVIDIA GT 430, işlemcim: i5 430M, anakart: Intel H55 ve RAM: 8 GB) Valorant çıktığından beridir oynuyorum şuana kadar hiçbir sorun yoktu bu sorun yaklaşık 1 aydır var. Ticket attım dedikleri şeyleri yaptım olmadı PC içini açıp temizledim termal macunlarını sürdüm yine olmadı oyunu silip yükledim yine olmadı en son dün format attım Win 10 Home kurdum ve sorun yine aynı şekilde devam ediyor. İnşallah bir çözüm bulabilirsiniz.

Kanka bilgisayarcıya sordum ekran kartı çipi arızalanmış dedi sen bir götür istersenmin 250 TL tutuyormuş.

Ben ekran kartını güncelleştirerek yapmayı denedim şu an yapıyorum eğer olursa haber veririm
aga nvidia kartları için sanırım ekran kartı driver sürcüsü 441.20 falan olmalı diye anladım ben, ben gt nvidia gt 430 kullanıyorum ve driver sürücüm son sürümde (391.35) daha da yükseltilmiyor her şeyi denedim hiçbir şey olmuyor yani bunun çözümü pc yenilemek sanırım onada dolar sağ olsun izin vermiyor... Anlayacağın twitchte takılıp oynayanları izleyecem mecburen.

Geri
Yukarı