Valorant, Fornite ve CS'de FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Champion Guard

Centipat
Daha fazla  
Ben normalde Valorant'ta 500, Fortnite'de 250, CS'de 350 FPS alıyordum. Bu sıralar Valorant'ta 150 görüyorum, Fortnite'da 120 ve CS'de 70-80.

Kasalı bilgisayar ve AMD işlemci var. AMD'yi güncelledim olmadı. Güncellemeyi sildim olmadı. Tekrar yükledim olmadı. Ekran kartım da iyi yani kaldırabilir güçte. Sebebi nedir? Denemediğim yöntem kalmadı.

Bir de unuttuğum bir şey: Deathmatch'de 500 FPS veriyor Valorant'ta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu FPS düşüşü bir anda mı oldu yoksa zamanla mı düşüş yaşadı, işlemci ve ekran kartının sıcaklarını takip edin havalardan dolayı yaz aylarında ısınma yaşamış olabilirsiniz.

Bu FPS düşüşü bir anda mı oldu yoksa zamanla mı düşüş yaşadı, işlemci ve ekran kartının sıcaklarını takip edin havalardan dolayı yaz aylarında ısınma yaşamış olabilirsiniz.

Bir anda oldu.

Kasayı temizleyip macun değişimi yapın.

3 ay önce temizledik o zaman bile yoktu macun a gerek yok çünkü 2 tane fan işlemciyi temizliyor bence kuzenimde önermişti ama sanmıyorum.

Bir anda oldu.

3 ay önce temizledik o zaman bile yoktu macun a gerek yok çünkü 2 tane fan işlemciyi temizliyor bence kuzenimde önermişti ama sanmıyorum.

Fanlar işlemciyi temizlemez işlemci soğutucu bloğunu soğuk tutamaya yarar ama buna karar vermeden önce Afterburner tarzı programlarla sıcaklıkları takip edin eğer fazla ısınma varsa FPS düşüşü bu sebepten dolayıdır.

Bakacağım.

Fanlar işlemciyi temizlemez işlemci soğutucu bloğunu soğuk tutamaya yarar ama buna karar vermeden önce Afterburner tarzı programlarla sıcaklıkları takip edin eğer fazla ısınma varsa FPS düşüşü bu sebepten dolayıdır.

AMD Software'den de baktım ama 44 derece gösteriyor oyuna girip deneyeceğim.

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücüleri güncel mi?

Oyunda en az yarım saat oynadıktan sonra daha net sonuçlar alırsınız.

1694094590940.png

500 giderken düştü oyunun yarısında böyle devam etti.

Ekran kartı sürücüleri güncel mi?

Güncel.

Geri
Yukarı