Rehber Valorant FPS arttırma

WrieN

Decapat
Yer
Mersin
Daha fazla  
selamlar ben Emre kısa bir süre önce Valorant desteğe gelen güncellemelerden sonra eskisinden çok daha düşük FPS aldıgım hakkında bir ticket açtım ve birkaç adımda FPS sorunumu ortadan kaldırdırlar bende bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Bu FPS arttırma her ne kadar Riot Games'in kendi yetkililerinden alınmıs olsa da ben yine de garanti olsun diye onlara ticket açmanızı ve onların PC tarama adımlarını yapmanızı öneriyorum ama ticket açmak istemiyorsanız bu adımları denemeden bir yedek olusturun derim bir sorun çıkarsa eski haline dönebilesiniz ki çok sorun çıkacağını sanmıyorum.

Benim sistemim AMD bunu da belirtmek istedim.
RX5500XT 4GB Ekran Kartı
R3 3100 İşlemci
8GB Ram

1. Adım: Başlat kısmına CMD yazıp yönetici olarak çalıştırdıktan sonra bcdedit.exe /set useplatformclock false bu kodu giriyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.

2. Adım: Antivirüs veya FPS göstermesi için RivaTuner kullanıyorsanız kaldırmalısınız ama bilgisayarınızı korunacağına eminseniz yapın derim durup dururken virüs yemeyin sadece oyun oynuyorum crackli veya herhangi bir şekilde dışarıdan dosya indirmiyorum diyorsanız kaldırın.

3. Adım: Masaüstündeki Valorant simgesine sağ tıkla ve özelliklere bas oradan uyumluluk sekmesine girdikten sonra programın çalıştıracağı uyumluluk modu seçeneğinin işaretli olmadığından emin ol ve bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini de işaretle.

Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları da kapatalım.
  • Windows tuşuna ve aynı anda r tuşuna basarak çalıştır menüsünü aç.
  • Açılan çalıştır penceresinde, "MSConfig" yaz ve Tamam'a tıkla.
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla.
  • Burada bulunan " tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle.
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla.
  • burada Vgc'yi kapatma lütfen.
  • "Uygula"ya ve daha sonra "tamam"a tıkla.
  • Bilgisayarını yeniden başlat.
Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin

Güç ayarlarını yapalım;
  • Denetim Masası'na gir.
  • Donanım ve ses sekmesine tıkla.
  • Güç seçeneklerine tıkla. Buradan "yüksek performans" seçeneğini aktif edebilirsin.
Bazı programların arayüzlerini kapatmak isteyebilirsin tercih meselesi ben kapatmadım ama kapatmak istersen bununla alakalı bir Riot makalesi var.

FPS arttırma bu kadardı başta dediğim gibi bunları Riot Games'ten aldıgım bilgiler doğrusunda harmanladım ve sizinle paylaşmak istedim bu tür konularda aşırı bir bilgim yok kendime yetecek kadar sadece ama gözlemlerimi söylemeliyimki beniim FPS'im 80 90tan 150ye kadar çıktı umarım sizin FPS lerinizde artar. Konunun başında yazdıgım gibi ticket açmanız tarafındayım ama açmakla ugrasmak istemiyorsanız en azından bilgisayarınızın yedeğini alın öyle adımları uygulayın her işlem her bilgisayarda aynı sonucu vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Ben düşük ayarlarda 4:3 oynuyorum. GT730 ile 100-150 FPS alıyorum.
Bu arada güzel bir rehber olmuş bi ara denerim.

Selamlar ben Emre kısa bir süre önce Valorant desteğe gelen güncellemelerden sonra eskisinden çok daha düşük FPS aldıgım hakkında bir ticket açtım ve birkaç adımda FPS sorunumu ortadan kaldırdırlar bende bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Bu FPS arttırma her ne kadar Riot Games'in kendi yetkililerinden alınmıs olsa da ben yine de garanti olsun diye onlara ticket açmanızı ve onların PC tarama adımlarını yapmanızı öneriyorum ama ticket açmak istemiyorsanız bu adımları denemeden bir yedek olusturun derim bir sorun çıkarsa eski haline dönebilesiniz ki çok sorun çıkacağını sanmıyorum.

RX 5500 XT 4 GB Ekran Kartı
R3 3100 İşlemci
8 GB RAM

1. Adım: Başlat kısmına CMD yazıp yönetici olarak çalıştırdıktan sonra bcdedit.exe /set useplatformclock false bu kodu giriyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.

2. Adım: Antivirüs veya FPS göstermesi için RivaTuner kullanıyorsanız kaldırmalısınız ama bilgisayarınızı korunacağına eminseniz yapın derim durup dururken virüs yemeyin sadece oyun oynuyorum crackli veya herhangi bir şekilde dışarıdan dosya indirmiyorum diyorsanız kaldırın.

3. Adım: Masaüstündeki Valorant simgesine sağ tıkla ve özelliklere bas oradan uyumluluk sekmesine girdikten sonra programın çalıştıracağı uyumluluk modu seçeneğinin işaretli olmadığından emin ol ve bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini de işaretle.

• Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla.
  • Burada Vgc'yi kapatma lütfen.
Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin

Güç ayarlarını yapalım;
  • Denetim Masası'na gir.
  • Güç seçeneklerine tıkla. Buradan "yüksek performans" seçeneğini aktif edebilirsin.
Bazı programların arayüzlerini kapatmak isteyebilirsin tercih meselesi ben kapatmadım ama kapatmak istersen bununla alakalı bir Riot makalesi var.

FPS arttırma bu kadardı başta dediğim gibi bunları Riot Games'ten aldıgım bilgiler doğrusunda harmanladım ve sizinle paylaşmak istedim bu tür konularda aşırı bir bilgim yok kendime yetecek kadar sadece ama gözlemlerimi söylemeliyimki beniim FPS'im 80 90tan 150ye kadar çıktı umarım sizin FPS lerinizde artar. Konunun başında yazdıgım gibi ticket açmanız tarafındayım ama açmakla ugrasmak istemiyorsanız en azından bilgisayarınızın yedeğini alın öyle adımları uygulayın her işlem her bilgisayarda aynı sonucu vermiyor.

Tek derdim Valorant FPS arttırma olsa keşke de o bile açmaz ekran kartından dolayı

AMD sistemlerde kesinlikle işe yarıyor bizzat kendim yaptım ve faydasını gördüm fps arttı rahat bir şekilde oynayabiliyorum

Selam ben Emre kısa bir süre önce Valorant desteğe gelen güncellemelerden sonra eskisinden çok daha düşük FPS aldıgım hakkında bir ticket açtım ve birkaç adımda FPS sorunumu ortadan kaldırdırlar bende bunu sizlerle paylaşmak istedim.

RX 5500 XT 4 GB Ekran Kartı
R3 3100 İşlemci
8 GB RAM

• Burada Vgc'yi kapatma lütfen.

Güç ayarlarını yapalım;
  • Denetim Masası'na gir.

Komut istemine verdiğin kodu yazdım erişim engellendi uyarısı aldım normal midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı