Valorant FPS düşmesi

Mert kuz

Hectopat
Merhaba öncelikle, sistemim RX570 4 GB, 16 GB RAM, i5 10400F ve oyunda 240 GB SSD üzerine kurulu işletim sistemim Windows 10.
Valorant da 144Hz monitör kullanıyorum normalde FPS 200'e kadar çıkıyor fakat belli belirsiz droplar yiyorum FPS 144 sabitlediğimde de aynı oluyor V-Sync açıkken böyle bir sorun olmuyor fakat açıkken de input lag oluyor. Drop sorununu düzeltmek için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle, sistemim RX570 4 GB, 16 GB RAM, i5 10400F ve oyunda 240 GB SSD üzerine kurulu işletim sistemim Windows 10.
Valorant da 144Hz monitör kullanıyorum normalde FPS 200'e kadar çıkıyor fakat belli belirsiz droplar yiyorum FPS 144 sabitlediğimde de aynı oluyor V-Sync açıkken böyle bir sorun olmuyor fakat açıkken de input lag oluyor. Drop sorununu düzeltmek için ne yapabilirim?

Hocam serverlar arası geçikmeniz fazla ise ping değeriniz bundan olabilir. Fakat Valorant optimizasyonu kötü bir oyun bu sorunlar genelde herkesde olabiliyor olmayanda var tabii ki. MSI Afterburner değerlerinizi fotoğrafını atar mısınız öğrenelim.
Hocam serverlar arası geçikmeniz fazla ise ping değeriniz bundan olabilir. Fakat Valorant optimizasyonu kötü bir oyun bu sorunlar genelde herkeste olabiliyor olmayanda var tabii ki. MSI Afterburner değerlerinizi fotoğrafını atar mısınız öğrenelim.

Mesela örneğin bende ETS de oluyor hissetmiyorum öyle ama olduğundan haberim var.

Oyun daha 1 yıllık ve optimizasyon özürlüsü ilerleyen zamanlarda çözerler.

Geri
Yukarı