Valorant FPS düşmesini RAM yükseltmesi çözer mi?

CuggaCugga

Femtopat
Daha fazla  
Valorant da 90-100 FPS alıyorum önceden FPS'im de düşüşler olmuyordu ama şimdi FPS düşmesi yaşıyorum, takılmalar oluyor. FPS'im 3'e düşüyor, oyun donuyor.

Bilgisayar özelliklerim:
İşlemci: Intel Core i3 6100 Soket 1151 3.7GHz 3MB önbellek 14nm işlemci.
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2v Single RAM.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB.

Böyle donma yaşamamak için 8 GB RAM almayı düşünüyorum, alırsam donma düzelir mi?

Valorant da 90-100 FPS alıyorum önceden FPS'im de düşüşler olmuyordu ama şimdi FPS düşmesi yaşıyorum, takılmalar oluyor. FPS'im 3'e düşüyor, oyun donuyor.

Bilgisayar özelliklerim:

Böyle donma yaşamamak için 8 GB RAM almayı düşünüyorum, alırsam donma düzelir mi?
Bunlar bilgisayarın ısınmasına işlemcinin ve ekran kartının durumuna bağlı, RAM'iniz yeterli mi bilmiyorum fakat anormal gibi.

Bilgisayar özelliklerim:

Windows'un boşta kaç GB ram kullanıyor? Windows artık çok ram kullandığından dolayı oyuna ram kalmayabilir.

Valorant'ta FPS'ini artırmanın en önemli etkisi işlemcidir. Drop sorununu çözmek için oyun SSD kurabilir ve RAM takviyesi yapabilirsin.

Windows'un boşta kaç GB RAM kullanıyor? Windows artık çok RAM kullandığından dolayı oyuna RAM kalmayabilir.

Windows'un boşta kaç GB RAM

Hocam çok büyük bir etki yaratmasa da illaki FPS artışı sağlayacaktır.

Anladım teşekkür ederim

Windows'un boşta kaç GB RAM kullanıyor? Windows artık çok RAM kullandığından dolayı oyuna RAM kalmayabilir.

3,1 kullanıyor boşta.

Yeni konular

Geri
Yukarı