Valorant FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 7

Bayram_30

Hectopat
Benim normalde Valorant'da kasmıyordu en az çatışma anında bile 90-100 Max. 130-150 boşta daha fazla FPS oluyordu. 2-3 haftadır bayağı aşırı kasıyor bu sadece Valorant'da CS:GO rocket vs. Başka PC de oynadığım hiçbir oyunda yok böyle bir şey. Çatışma anı olsun olmasın aradada olsa 40-50'ye kadar düşüyor bayağı takılıyor adam vuramıyorum o sebeple. FPS 90-100 küsurü yine görüyor ama ona rağmen aşırı kasıyor ve FPS bayağı düşüp çıkıyor dediğim değerler arasında oynuyor. İşlemci kullanımına baktım görev yöneticisinden en az 70-80 de ve aşağısını görmüyor, en fazla 90-96 kullanıyor ve Valorant'dan dolayı bu. Betadan beri oynuyorum bir sıkıntı yoktu ama sadece 2-3 haftadır böyle bu durum, bu yor güncellemesinden sonra oldu SK'ye geldiğinde yoktu böyle bir şey, bir de en son AMD ekran kartının son güncellemesini indirdim bu 2'sinden sonra oldu yoksa sıkıntısız oynuyordum ben sonradan oldu ne olduysa vallahi. Baştada dediğim gibi betadan beri rahatça oynuyordum ve ilk defa oldu, neden böyle oldu birden sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim normalde Valorant'da kasmıyordu en az çatışma anında bile 90-100 Max. 130-150 boşta daha fazla FPS oluyordu. 2-3 haftadır bayağı aşırı kasıyor bu sadece Valorant'da CS:GO rocket vs. Başka PC de oynadığım hiçbir oyunda yok böyle bir şey. Çatışma anı olsun olmasın aradada olsa 40-50'ye kadar düşüyor bayağı takılıyor adam vuramıyorum o sebeple. FPS 90-100 küsurü yine görüyor ama ona rağmen aşırı kasıyor ve FPS bayağı düşüp çıkıyor dediğim değerler arasında oynuyor. İşlemci kullanımına baktım görev yöneticisinden en az 70-80 de ve aşağısını görmüyor, en fazla 90-96 kullanıyor ve Valorant'dan dolayı bu. Betadan beri oynuyorum bir sıkıntı yoktu ama sadece 2-3 haftadır böyle bu durum, bu yor güncellemesinden sonra oldu SK'ye geldiğinde yoktu böyle bir şey, bir de en son AMD ekran kartının son güncellemesini indirdim bu 2'sinden sonra oldu yoksa sıkıntısız oynuyordum ben sonradan oldu ne olduysa vallahi. Baştada dediğim gibi betadan beri rahatça oynuyordum ve ilk defa oldu, neden böyle oldu birden sizce?
2-3 hafta önce gelen bir Valorant güncellemesinden sonra ben de bu sorunu yaşamıştım. Daha sonra kendi kendine sorun çözüldü.

Benim normalde Valorant'da kasmıyordu en az çatışma anında bile 90-100 Max. 130-150 boşta daha fazla FPS oluyordu. 2-3 haftadır bayağı aşırı kasıyor bu sadece Valorant'da CS:GO rocket vs. başka PC de oynadığım hiçbir oyunda yok böyle bir şey. Çatışma anı olsun olmasın aradada olsa 40-50'ye kadar düşüyor bayağı takılıyor adam vuramıyorum o sebeple. FPS 90-100 küsurü yine görüyor ama ona rağmen aşırı kasıyor ve FPS bayağı düşüp çıkıyor dediğim değerler arasında oynuyor. İşlemci kullanımına baktım görev yöneticisinden en az 70-80 de ve aşağısını görmüyor, en fazla 90-96 kullanıyor ve Valorant'dan dolayı bu. Betadan beri oynuyorum bir sıkıntı yoktu ama sadece 2-3 haftadır böyle bu durum, bu yor güncellemesinden sonra oldu SK'ye geldiğinde yoktu böyle bir şey, bir de en son AMD ekran kartının son güncellemesini indirdim bu 2'sinden sonra oldu yoksa sıkıntısız oynuyordum ben sonradan oldu ne olduysa vallahi. Baştada dediğim gibi betadan beri rahatça oynuyordum ve ilk defa oldu, neden böyle oldu birden sizce?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum 80-120 arasında gidip gelen FPS'ler 1 hafta önce 30-60 arası değişmeye ve oyun acayip takılmaya başladı.

2-3 hafta önce gelen bir Valorant güncellemesinden sonra ben de bu sorunu yaşamıştım. Daha sonra kendi kendine sorun çözüldü.
İnşallah benim ve benimle aynı sorunu yaşayanlarında düzelir bir an önce 👐
Bu videodan size uygun ayarları yaparak fps drop sorununuzu düzeltmenizi umuyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler inşallah olur 👐
Oyunda büyük ihtimalle optimizasyon sıkıntısı yaşanıyor Riot Games sorunu çözecektir
Muhtemelen bende öyle düşünüyorum 👐 Çünkü sadece valoda var bu sıkıntı ve sistem gereksinimleri gayet yeterli fazla bile 👐
Aynı sorunu ben de yaşıyorum 80-120 arasında gidip gelen FPS'ler 1 hafta önce 30-60 arası değişmeye ve oyun acayip takılmaya başladı.
İkimizinde sorunu aynı desene 🙄 İnşallah düzelir bir an önce 👐

Geri
Yukarı