Valorant FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

kayra607

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant oyununu 1 hafta falan önce oynadığımda 150-200 FPS arası alıyordum. Fakat şimdi yeniden indirdim 75 FPS'in üzerine çıkmıyor. Herhangi başka bir oyunda yüklemedim. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızdaki güncellemeleri / driver güncellemelerini kontrol ettiniz mi? Sabit FPS açık kalmış olabilir. Ayarlardan kapatın.

Arkadaşlar Valorant oyununu 1 hafta falan önce oynadığımda 150-200 FPS arası alıyordum. Fakat şimdi yeniden indirdim 75 FPS'in üzerine çıkmıyor. Herhangi başka bir oyunda yüklemedim. Neden olabilir?
Eğer nvidia bi ekran kartı kullanıyorsanız arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla nvidia adına optimizasyon bayağı bi bozulmuş. R5 3600+GTX1650 ile oynayan arkadaşım 80-100FPS aldığını söyledi ve İ5-3470+GTX750Ti kullanan arkadaşımda 45-60FPS aldığını fakat komşularının apu sistem ile 120FPS'lerde oynadığını söyledi.

Eğer NVIDIA bir ekran kartı kullanıyorsanız arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla NVIDIA adına optimizasyon bayağı bir bozulmuş. R5 3600+GTX1650 ile oynayan arkadaşım 80-100FPS aldığını söyledi ve i5-3470+GTX750 Ti kullanan arkadaşımda 45-60FPS aldığını fakat komşularının APU sistem ile 120FPS'lerde oynadığını söyledi.

Evet NVIDIA 1050 Ti kullanıyorum gerçektende sıkıntılar var hiç kasmayacak oyunlarda çok fazla takılma ve FPS düşüşleri oluyor.

Bilgisayarınızdaki güncellemeleri / driver güncellemelerini kontrol ettiniz mi? Sabit FPS açık kalmış olabilir. Ayarlardan kapatın.

Sağ ol Driver Booster ekran kartına bir güncelleme geldi yapacağım olursa geri dönüş yaparım.

Evet NVIDIA 1050 Ti kullanıyorum gerçektende sıkıntılar var hiç kasmayacak oyunlarda çok fazla takılma ve FPS düşüşleri oluyor.

Sağ ol Driver Booster ekran kartına bir güncelleme geldi yapacağım olursa geri dönüş yaparım.
Driver booster ile değilde elle yapmanız daha sağlıklı olur,driver booster gibi programlar biraz sıkıntılı. Driver güncellemesi ardından NVİDİA Denetim Masası ayarlarınızı tekrar yapmayı unutmayın driver güncellemesi ardından ne yazık ki o ayarlar bozuluyordu son durumu bilmiyorum.

Driver Booster ile değil de elle yapmanız daha sağlıklı olur, Driver Booster gibi programlar biraz sıkıntılı. Driver güncellemesi ardından NVIDIA Denetim Masası ayarlarınızı tekrar yapmayı unutmayın driver güncellemesi ardından ne yazık ki o ayarlar bozuluyordu son durumu bilmiyorum.

Teşekkür ederim inşallah bu sefer olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı