Valorant FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

LordOfTheRoad

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben dün Valorant'ta 70 FPS alıyordum ama bugün 17'ye düştü. Olay ekran kartı driver da mı bilmiyorum bir driver sil yükle yapmıştım. Ama ne yaptıysam FPS'i 70'e çıkaramadım size de sorayım dedim.

Ekran kartı güncellemesini geri alın düzelecektir.
Örnek olarak;
Aygıt yöneticisi> Görüntü bağdaştırıcıları>Ekran kartınızın ismi çıkacak çift tıklayın>sürücü>Sürücüye geri dön.

Adsız.png

Eğer " Sürücüye geri dön " Tıklanmıyorsa Sürücüyü tekrar silip baştan kurun 50 FPS kaybı az değil, yanlış bir sürücü kurmuş olabilirsin, bir de güncelleme yaparken kendin mi kurdun yoksa program mı kullandın?
Program kullandıysan, programın yanlış veya eski bir sürücü yükleme ihtimali çok yüksek kendiniz elle kurun en sağlıklısı.

Son olarak da ekran kartınızın kontrol panelinden ayarlarını yüksek performans olarak değiştirin, güncelleme sonrası daha önceden yapılan ayarların hepsi sıfırlanır , yanlış sürücü ile performans odaklı yapılmamış ayarlar yüzünden fps artmıyor olabilir.

Son düzenleme:
Ekran kartı güncellemesini geri alın düzelecektir.
Örnek olarak;
Aygıt yöneticisi> görüntü bağdaştırıcıları>ekran kartınızın ismi çıkacak çift tıklayın>sürücü>sürücüye geri dön.

Eki Görüntüle 1160393

Eğer " sürücüye geri dön " tıklanmıyorsa sürücüyü tekrar silip baştan kurun 50 FPS kaybı az değil, yanlış bir sürücü kurmuş olabilirsin, bir de güncelleme yaparken kendin mi kurdun yoksa program mı kullandın?
Program kullandıysan, programın yanlış veya eski bir sürücü yükleme ihtimali çok yüksek kendiniz elle kurun en sağlıklısı.

Son olarak da ekran kartınızın kontrol panelinden ayarlarını yüksek performans olarak değiştirin, güncelleme sonrası daha önceden yapılan ayarların hepsi sıfırlanır, yanlış sürücü ile performans odaklı yapılmamış ayarlar yüzünden FPS artmıyor olabilir.

Sürücüleri sildim ve kendim tekrar kurdum daha kötüsü oldu şimdi Control Center'ı açamıyorum çözümü için uğraşıyorum ama yazdığın için sağ ol.

Sürücüleri sildim ve kendim tekrar kurdum daha kötüsü oldu şimdi Control Center'ı açamıyorum çözümü için uğraşıyorum ama yazdığın için sağ ol.
Ekran kartı modelini atabilir misin?
Sistemine virüs bulaşmış da olabilir, Sisteminin geri yükleme noktası varsa 1 hafta önceki haline getirmeni tavsiye ederim, Hem Driver'ın eski haline gelir hem de Virüs var ise kaldırmış olursun.
Ama 1 hafta önceki haline getirmeden önemli dosyalarını bir USB belleğe alıp yapman iyi olur.

Ekran kartı modelini atabilir misin?
Sistemine virüs bulaşmış da olabilir, sisteminin geri yükleme noktası varsa 1 hafta önceki haline getirmeni tavsiye ederim, hem Driver'ın eski haline gelir hem de virüs var ise kaldırmış olursun.
Ama 1 hafta önceki haline getirmeden önemli dosyalarını bir USB belleğe alıp yapman iyi olur.

İntarnetten bir şey indirmedim flash bellek de takmadım virüs olamaz zaten Radeon HD 7650M var bilgisayarım da eski yeni alacağım şimdilik oyun oynamıyor ama yazdığın için sağ ol.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı