Valorant GPU kullanımı %10 oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

0rb1s

Centipat
Daha fazla  
Valorant'ta işlemci işleme ve ekran kartı işleme süresi en az 4ms oluyor. Oyun açıkken Denetim Masası'na baktım ve işlemcinin ve ekran kartı kullanımının %10 civarında olduğunu gördüm. Önceden FPS düşmesi veya kasma sorunum yoktu bir anda yaşadım bunları. Bilgisayarı sıfırladım ekran kartı sürücüsünü tekrar yükledim ama bir şey değişmedi. Ne yapmalıyım?

Sistemini belirt.
konu sahibi sistem.PNG

Yapmanız gereken ilk şey sisteminizi yazmanız, ona göre bazı tavsiyelerimiz olacak. Valorant işlemci tabanlı bir oyundur ve özellikle düşük grafik ayarlarında ekran kartı kullanımının %100 olması beklenemez. Ayrıca oyunun optimizasyonu bozuk.

R3 2200G ve GTX 1050 Ti 240GB SSD.
MSI Afterburner ile işlemci ve ekran kartı kullanım oranlarını atar mısınız? Tüm çekirdeklerin kullanımı açık olsun. Grafikler çok düşükse biraz yükseltin, işlemci bir tık sorun yaratıyor gibi. Zaten her güncellemede oyundaki FPS değerleri daha çok düşüyor, eskiden olmayan FPS sorunları şu an olabiliyor maalesef.

MSI Afterburner ile işlemci ve ekran kartı kullanım oranlarını atar mısınız? Tüm çekirdeklerin kullanımı açık olsun. Grafikler çok düşükse biraz yükseltin, işlemci bir tık sorun yaratıyor gibi. Zaten her güncellemede oyundaki FPS değerleri daha çok düşüyor, eskiden olmayan FPS sorunları şu an olabiliyor maalesef.

MSI Afterburner indirdim ama kullanım oranlarını nasıl açacağım bulamadım yardımcı olabilecek bir video atabilir misiniz?

MSI Afterburner indirdim ama kullanım oranlarını nasıl açacağım bulamadım yardımcı olabilecek bir video atabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehber yardımcı olacaktır, çoğu şey hala aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı