Valorant güncellemeden sonra yüksek MS

Nervus

Picopat
Yer
Saturn
Daha fazla  
Beyler ben Valorant güncellemesinden önce ortalama 25 ms alıyordum ama güncellemeden sonra ortalama 55 ms almaya başladım nasıl düzeltebilirim?
Windows 10 son sürüm bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence oynadığınız sunucu değişmiş olabilir. Oyuna girmeden oyuncu kartınızın üzerinde ki küçük yeşil kutuya basarak İstanbul sunucusunun seçili olduğundan emin olun zira herhangi bir sunucu seçili değilse oyun belirli bir arama sonrasında en uygun sunucuda oyuna atıyor size de başka sunucular gelmiş olabilir.

Bence oynadığınız sunucu değişmiş olabilir. Oyuna girmeden oyuncu kartınızın üzerinde ki küçük yeşil kutuya basarak İstanbul sunucusunun seçili olduğundan emin olun zira herhangi bir sunucu seçili değilse oyun belirli bir arama sonrasında en uygun sunucuda oyuna atıyor size de başka sunucular gelmiş olabilir.
Pardon kusura bakmayın benim hatam gerçekten sunucu değiştirmişim.

Şu anda kendi sunucuma gittim ama hala azalmıyor ne yapmalıyım.

Son düzenleme:
Pardon kusura bakmayın benim hatam gerçekten sunucu değiştirmişim.

Şu anda kendi sunucuma gittim ama hala azalmıyor ne yapmalıyım.
İstanbul sunucunda da pinginiz azalmadıysa ya İstanbul'a çok uzak bir şehirde oturuyorsunuz ya da internetiniz de bir problem olabilir. Bilgisayarınızın arka planda herhangi bir indirme veya güncelleme yapmadığından emin olun. Türkiye'de oturan birinin Türkiye sunucusnda 50ms ile oynaması biraz zor bir durum.

İstanbul sunucunda da pinginiz azalmadıysa ya İstanbul'a çok uzak bir şehirde oturuyorsunuz ya da internetiniz de bir problem olabilir. Bilgisayarınızın arka planda herhangi bir indirme veya güncelleme yapmadığından emin olun. Türkiye'de oturan birinin Türkiye sunucusnda 50MS ile oynaması biraz zor bir durum.

İzmir'de oturuyorum internet hızım 33 Mbps civarı benim gördüğüm kadarıyla güncelleme yok arkada sadece Discord açık.

Başka oynadığınız oyunlar var mı varsa o oyunlarda kaç ms alıyorsunuz? Başka oyunda olsa ortalama az çok aynı değerleri almanız gerekiyor misal 25-30 arası ise Valorant'ta da bu değeri almanız gerekiyor. Ayrıca bölgesel ve dönemsel internet problemleri de yaşanıyor olabilir oturduğunuz bölge de bunu da göz önünde bulundurmak gerek.

Başka oynadığınız oyunlar var mı varsa o oyunlarda kaç MS alıyorsunuz? Başka oyunda olsa ortalama az çok aynı değerleri almanız gerekiyor misal 25-30 arası ise Valorant'ta da bu değeri almanız gerekiyor. Ayrıca bölgesel ve dönemsel internet problemleri de yaşanıyor olabilir oturduğunuz bölge de bunu da göz önünde bulundurmak gerek.

Diğer oyunlarda sizin dediğiniz gibi alıyordum valoranttada öyleydi ama güncellemeden sonra MS ortalama 45'lerde geziniyor.

Geri
Yukarı