Valorant hesap satışında dava edilmek mümkün mü?

Arkadaşlar herkese selam, konuya hemen giriyorum. Şimdi ben 1 sene önce oyunları bıraktım, 11'e geçtim. PC ne varsa kaldırdım, şu an telefondan yazıyorum. Derslere odaklanmak için. Dedim zaten bir daha oynamam satayım 150 liraya dedim hesabı bilindik bir siteden sattım gecen sene sorunsuz. Geçenlerde ise bir mesaj geldi siteden alıcı sorun yaşıyor dava edecek diye. Hayda ilk defa böyle bir olayla karşı karşıyayım. Ders çalışıyordum, mesaj geldiğinde ne moral kaldı ne bir şey. Oysaki hiçbir şey yapmadım, hesaptan ne haberim var ne bir şey. Bir şey olur mu? Davalanır mıyım? Babam beni keser, korkum da o zaten. Siz ne düşünüyorsunuz?
Eğer sen yapmadıysan bir şey olmaz ama sen yaptıysan IP'den yakalanırsın zaten dava sürecinde.
Dava açarsa dersiniz ne malum başkasına hesabı satıp beni mağdur etmediği dersen dava 10 yıl sürer.
Öyle 10 yıl diye bir şey yok dostum yanlış bilgi verme, en geç 2-2.5 yılda sonucuna varıyor.

Kardeşim bende aynı sorunu bizzat yaşadım. Hesabı ben geri almamıştım faka sattığım vatandaş muhtemelen hesabı çaldırdır, benimle alakasız. Bu sitelerin çalışma şekli, sattığın hesap herhangi bir şekilde seninle alakasız çalınırsa vs. Direkt senden biliyorlar. Sorumlusu sen oluyorsun. Ben satışını yapıp tekrar çalınan hesabımı geri almıştım ve tekrar sattığım vatandaşa geri vermedim. Sattığım parayı siteye geri ödedim sitede vatandaşa ödeme yaptı yani hesabı, parasını geri verip almış gibi oldum yoksa bende davalık oluyordum. Sanada böyle yapmanı tavsiye ederim. Çünkü hesabın tekrar çalınma ihtimali var bunu göze alma bence. Bir gelişme olursa haber et yardımcı olmaya çalışalım.

Bir şey olmaz olamaz. Riot Games oyuncu destek ve kılavuz kısmında açıkca belirtiyor hesap paylaşımı ve satılması yasak diye. Sizi yasal olmayan bir şeyden dolayı dava mı edecek? Hiç gir şey yapamazlar.

Sen hesabi mailiyle komple devrettiysen sonrası alıcıyı ilgilendirir ilk mail ondaysa zaten kanitinda varsa dava açsa bile boşa düşer
Arkadaşlar herkese selam, konuya hemen giriyorum. Şimdi ben 1 sene önce oyunları bıraktım, 11'e geçtim. PC ne varsa kaldırdım, şu an telefondan yazıyorum. Derslere odaklanmak için. Dedim zaten bir daha oynamam satayım 150 liraya dedim hesabı bilindik bir siteden sattım gecen sene sorunsuz. Geçenlerde ise bir mesaj geldi siteden alıcı sorun yaşıyor dava edecek diye. Hayda ilk defa böyle bir olayla karşı karşıyayım. Ders çalışıyordum, mesaj geldiğinde ne moral kaldı ne bir şey. Oysaki hiçbir şey yapmadım, hesaptan ne haberim var ne bir şey. Bir şey olur mu? Davalanır mıyım? Babam beni keser, korkum da o zaten. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir şey olmaz olamaz. Riot Games oyuncu destek ve kılavuz kısmında açıkca belirtiyor hesap paylaşımı ve satılması yasak diye. Sizi yasal olmayan bir şeyden dolayı dava mı edecek? Hiç gir şey yapamazlar.

Bundan dolayı dava edilen ve mahkemeye çıkan bir arkadaşla konuşmuştum. Bilirkişi bu satılabilir bir şeydir diye kanaat getirmiş adamlar Riot'u umursamıyor. Şikayetvsrdan da bsksbilirsiniz oradaki bir arkadaşla konuşmuştum adam para cezası ödemişti. Ödediği cezanın miktarını hatırlamıyorum şu an.

birisi demiş ki, satışı yasal olmayan birşey den suçlu mu olacaksın? cahillik ne büyük erdem. bir şey olmaz diyenlere bakma sen, yukarıda arkadaşın dediği gibi ya hesabı geri al ve alıcıya parasını öde, ya da yardımcı olmaya çalış. birde bu işlerde amaaaan birşey olmaz mantığı ile üç kağıda kolay para peşine düşmeyin. dolandırıcı olsan belki birşey olmaz ama sıradan vatandaş isen başın belaya girer.

Avukatım, eğer ki hesabı geri aldıysan ve bu anlaşılırsa bilişim sistemlerini kullanmak suretiyle işlenen nitelikli dolandırıcılık suçunu oluşturur. Cezasını hatırlayamıyorum ama yüksek olmalı. Riot Games'in hesap satışı konusunda ne düşündüğü Türk Yargısını asla bağlamaz. Eğer yanlış bir şey yaptıysan acilen durumu düzeltmeye bak.

Riot games hesap satışı yasaktır ibaresi oyun içi kurallarla ilgilidir bunun yargiyi baglayici bir hükmü söz konusu bile olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı