Valorant hesap satışından başıma bir şey gelir mi?

ümit234

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir örnek söyleyeceğim diyelim bir satıcı İtemsatış adlı siteden Valorant hesabı aldı 250 TL civarı falan olsun bu satıcının sitede T.C. Numarası ve banka kartı ekli diyelim satıcı hesabı geri alırsa ticketle alıcı dava falan açabilir mi başınıza gelen bir olay varsa bu konuyla ilgili anlatırsanız sevinirim.

Arkadaşlar bir örnek söyleyeceğim diyelim bir satıcı İtemsatış adlı siteden Valorant hesabı aldı 250 TL civarı falan olsun bu satıcının sitede T.C. Numarası ve banka kartı ekli diyelim satıcı hesabı geri alırsa ticketle alıcı dava falan açabilir mi başınıza gelen bir olay varsa bu konuyla ilgili anlatırsanız sevinirim.
Kendin hesap oluştur ve al daha rahat, çünkü bazen email falan veriyorlar riota ve riot geri veriyor hesaplarını yani güvensiz diyelim.

Eğer siteye fotoğrafını T.C. ile birlikte eklemediyse dava açılmaz fakat parayı siteden çekemez siteden çekmek istediğinde kimlikli fotosunu ister site eğer hesabı geri çektiyse ticket ile kanıtı sunarsınız parayı geri alırsınız eğer fotoğraf ile kimliği doğrulayıp parayı çektiyse bilgileri mahkemeye başvurulur.

Açamaz hesap satışı illegal sana bir şey olmaz site bilgileri mağdurlar dışında kimse ile paylaşmıyor diye biliyorum.

bu dediğini uygulamayacaksın, değil mi? :D
İtemsatış avukatlarına satıcıyı iletir. Ne olur bilmiyorum ama.

Bu konu ile ilgili bir sitede hesabın geri alınması durumunda 10 bin Türk lirası ceza gibi bir şey okumuştum. Tabii tam emin olmayarak söylüyorum bunu.

Bu dediğini uygulamayacaksın, değil mi? :D
İtemsatış avukatlarına satıcıyı iletir. Ne olur bilmiyorum ama.

Eğer kimlik ile beraber fotosu varsa avukata başvurulur bir dolandırıcılık yaptıysa satıcı parasını çekemez hesabnda kalır ve tüketici kişi parayı geri alabilir desteğe başvurarak.

Şöyle söyliyim. İtemsatış dediğin GameSatış dediğin veya itempazar gibi siteler alfatek ile çalışırlar. Yani hesap geri alındığı takdirde alıcı dava açmadığı sürece satıcının kesinlikle bilgileri alıcı ile paylaşılmaz. Ama gamer market gibi hukuk bürosu ile birlikte çalışan büyük yapıtlar olduğu zaman alıcının hiçbir ek bir şey ödemeden ve bir zahmete dahi girmeden gamer market gibi bir site anında dava açabiliyor kendi adına hem de satıcıya. Bu yüzden güvenli alım satımların hepsi gamer market ile yapılır. İtemsatış da GameSatış da itempazar da PlaySultan'da itemci de bunların hepsinde hukuk bürosu olmadığından sadece ve sadece dava açarsan bilgilerini alabilirsin. Alıcı olarak her zaman gamer market en iyisidir. Ama nedense birilerini koparmak gibi bir düşüncen varmış gibi algıladım hocam nedense :D

Dava açamaz diyenler olmuş. Bu konu yargıtay da Riot Games ile bağımsız bir durum haline geliyor. Çünkü satış politikasında siz zaten Riot Games'in dahil edilmeyeceğini ve her halükarda her türlü desteği sağlamamanız durumunda suçlu bulunacağınızı kabul ediyorsunuz zaten. O yüzden boşuna açamaz deyip bilip bilmeden konuşmasın bazı arkadaşlar.

Geri
Yukarı