Valorant için 11 bin TL PC önerisi

Bende 5600G ve 3060 var düşük ayarlarda 250-300 alıyorum. Özel bir ayar falan mı yaptın 400-500 FPS güzelmiş.

Benimki daha kötü GTX1050 Ti ekran kartım işlemcim Ryzen 5 5500 ama orta ayalarda 130-140FPS alıyorum üstünü görmüyor sebep nedir? Monitörden mi kaynaklı? Çünkü monitör 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimki daha kötü GTX1050 Ti ekran kartım işlemcim Ryzen 5 5500 ama orta ayalarda 130-140FPS alıyorum üstünü görmüyor sebep nedir? Monitörden mi kaynaklı? Çünkü monitör 60Hz.
Ayarları düşüğe aldığında da aynı mı ? Birde MSAA ayarını 4x kullanıyorsan o yüzden olabilir onu FXAA falan yapmayı deneyebilirsin.

Sanırım 4x de olabilir tam hatırlamıyorum. ayarları düşüğe alınca 5-10fps fark ediyor okadar.
Valla ekran kartı kullanımı işlemci kullanımı sıcaklığını falan tam görmeden net bir şey söylemek mümkün değil. BİOS'unu güncel tutmayı deneyebilirsin veya varsa güncellemelerini yapmanı öneririm. En olmadı ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrar kurabilirsin DDU ile. Cidden bu bazen çoğu sorunumu çözüyor benim belki senin de çözebilir.

Valla ekran kartı kullanımı işlemci kullanımı sıcaklığını falan tam görmeden net bir şey söylemek mümkün değil. BİOS'unu güncel tutmayı deneyebilirsin veya varsa güncellemelerini yapmanı öneririm. En olmadı ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrar kurabilirsin DDU ile. Cidden bu bazen çoğu sorunumu çözüyor benim belki senin de çözebilir.
teşekkür ederim eve gidince deneyeceğim. sıcaklık değerlerim oyunda iken 65-70 derece arası.

Yeni konular

Geri
Yukarı