Valorant için 144 Hz vs 165 Hz

• Konuyu başlatan Lise
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B

Lise

Hectopat
Daha fazla  
Yakın bir zamanda monitör almayı düşünüyorum ve IPS 144 Hz vs VA 165 Hz ve aralarında 400-500 TL gibi bir fark var. Arada Valorant oynuyorum, sizce hangisini almak daha iyi olur benim için? (165 Hz daha pahalı.)

Son düzenleme:
165Hz daha iyi olacaktır ama fazla fark olacağını düşünmüyorum.

Yakın bir zamanda monitör almayı düşünüyorum ve IPS 144 Hz vs VA 165 Hz ve aralarında 400-500 TL gibi bir fark var. Arada Valorant oynuyorum, sizce hangisini almak daha iyi olur benim için? (165 Hz daha pahalı.)

Bildigim kadariyla o kadar fark yok ama bence FPS oyunu oldugu icin 25 Hz'nin bile farki olabilir 165 tercih edebilirsin.

VA panel oyun için daha iyi diyorlar. 165 Hz + VA panel için 500 TL değer diye düşünüyorum. Marka model işin içine girerse cevabım değişebilir.

Bunlar.

Valorant gibi bir oyunda 21 hzin bile önemi olabilir. Ama VA panelde IPS'e göre daha fazla ghosting ve input lag var.

165 Hz 0.5 MS monitör ile çok daha tepkisel olabilirsin, denemediğim monitör yok hemen hemen. 144 Hz meselesi ise gayet yeterli arada fiyat farkı neyse ona göre düşünülmeli.

Fark ettiricek şekilde 165Hz daha iyi gelmişti bana. VA panellerde genellikle Ghosting sorunu oluyor, seçim yaparken dikkat etmelisin. Sırf daha yüksek yenileme sıklığı var diye Ghosting sorunlu monitör alıp kötü deneyim yaşayabilirsin. Ghosting sorunu 25Hz farktan daha önemli.

Bunlar.
Hangisi daha iyi?

Geri
Yukarı