Valorant için 8 GB RAM vs 16 GB RAM

İşletim sistemi
Windows 10
RAM
Adata XPG Gammix D30 8GB 3200 MHz DDR4 CL16 Ram
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD Plus 480GB 530MB-445MB/s
Ekran kartı
Elsa Phantom Amd Radeon Rx 550 4gb Gddr5 128BIT
Anakart
Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600MHz (OC) DDR4
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz
Merhaba. Bilgisayar sistemim Valorant oyununda çok donma yapıyor. RAM'i 16 GB yapsam daha da rahatlar mı yoksa direkt ekran kartını mı güncellemem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceliği çift kanal olması açısından RAM'e ver bence. Sonra ekran kartını yükseltirsin. En kısık ayarlarda bile oyun çok farklı görünmüyor zaten.

Merhaba. Bilgisayar sistemim Valorant oyununda çok donma yapıyor. RAM'i 16 GB yapsam daha da rahatlar mı yoksa direkt ekran kartını mı güncellemem lazım.
Hocam, RAM artsa iyi olur. Ama ekran kartı konusunda diğer arkadaşlar yardımcı olurlar. Bir de SSD'niz kronik olarak sorunlu bir SSD. Aklınızda bulunsun.

Hocam RAM'i 16 yapsanız tabii ki faydası olur. Ama GPU da değiştirmekte fayda var. İkinci el RX6600 bakabilirsiniz.

Hocam ram ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Benim düşüncem Ekran kartı ile alakalı ben de 1060 Max-Q var (sizinkinden ortalama %200 daha güçlü) ben de bile ekran yırtılmaları donma kasma gibi şeyler olabiliyor ramim 16 GB. İyi Sosyaller.

Benim 2-3 gün önce bilgisayarımda sorun çıktı. Normalde 16 GB Ram'e sahiptim. Tek Ram'im maalesef yanmış. Bugün tek Ram ile yani 8 GB Ram ile Valorant'a girdim. Gerçekten aradaki fark çok yüksek. Yükseltme imkanınız varsa yükseltin.

Geri
Yukarı