Valorant için GTX 1050 ve FX 8350 sistem alınır mı?

Arkadaşım FX 6100'ı satıp üstüne birazdaha para ekledi ve Ryzen 5 5600 aldı,bu sistem Valorant'ı uzun vadede oynatmaz.

Arkadaşın bir dahaki sefere "biraz" daha para eklese 7800X3D sistem çekecek altına heralde. O "biraz" değildir.

MSI GTX 1050 2 GB OC.
AMD FX 8350.
2x4 8 GB DDR3 1600MHz.
ASRock N68-C GS FX anakart.
WD Green 500GB hard disk.
Hadron 600W PSU.
Rush 21 renk modlu kasa.

Merhaba. Valorant için bu sistem alınır mı? ChatGPT'ye sorduğumda 150-200 FPS alabileceğimi söyledi. İnternetten incelemelere baktığımda ise cidden 150-200 FPS arası aldığını gördüm. Uzun vadede sorun çıkarır mı?
Bu sistemle birkaç ayarlama ile 300e kadar alırsın ama sistemin rami ve işlemcisi cok iyi sayılmaz.

Bu sistemle birkaç ayarlama ile 300e kadar alırsın ama sistemin rami ve işlemcisi cok iyi sayılmaz.
Hocam Valorant'ınen düşük sistem gereksinimleri 4 GB Ram istiyor,kapasite yetiyor ama,dediğiniz gibi Ram o kadar iyi sayılmaz,ve işlemci içinde geçerli bu.

İşlemci artık alınmaz, fazla çekirdek isteyen bir oyun, ve VRAM 2 GB, 8 GB RAM Valorant için yeterli, içinde HDD var, depolama alanı yönünden HDD ama, SSD olması daha iyi olurdu, yani sonuç olarak alınmaz.

Hocam ekranım 75 Hz zaten sadece Valorant gibi basit FPS oyunları oynuyorum sabit 75 FPS alsa bile kurtarır beni ki internetten baktığımda aynı özellikteki sistem 150-200 alıyordu.

4 GB diyor ama ddr3 ve 1600 mhz olması kötü.
Hocam ben eski sistemimde 8 GB ddr3 1600 MHz ile Valorant oynadım,ve 180 FPS aldım.

Hocam ekranım 75 Hz zaten sadece Valorant gibi basit FPS oyunları oynuyorum sabit 75 FPS alsa bile kurtarır beni ki internetten baktığımda aynı özellikteki sistem 150-200 alıyordu.
Hocam bazen gerçek olmuyor,75 FPS size yetiyorsa yine alınmaz,çünkü ilk alındığında önce 200 FPS,sonra vaaay canına forumdakiler bana yanlış söylemişler diyeceksiniz,sonra aradan 10,15 gün geçecek,oyunu açacaksınız ve bir bakıyorsunuz en düşük ayarlarda 45,50 FPS veriyor,ama bu kadar FPS yetiyorsa alınabilir.

Geri
Yukarı