Valorant için işlemci tavsiyesi

10400F ile 11400F Valorant'ta pek memnun etmiyor hocam. 240Hz monitör ile 10400F kullanan arkadaşım var FPS düşüşlerinden şikayetçi.

Maalesef hocam Intel kanadı bu tip oyunlarda çok zayıf kalıyor yüksek FPS gözünüzde hedef ise mecbur güncel anakart işlemcini AMD ile değiştirmen lazım 10400F ile 11400F arası çok fark yok ve arkadaşların da bu durumdan şikayetçiyse tek çaren var gibi.

İntel alınacaksa 12100f amd alınacaksa r5 5600 iyi olur.

Arkadaşı i3 önerdiğine göre LGA sokettir ama Skylake mi hangisi ona göre söylese bulacağız.

1050 ile kullandığı bir anakart varsa ve buna i3 10105 önermişse yani LGA 1200 ise işlemci en kötü zaten i3 10100DÜR (Celeron ve Pentium olma ihtimali çok düşük) bu bağlamda yükseltmeye gerek yoktur. Muhtemelen anakart ile birlikte bir öneri istiyor konu sahibi. Zaten attığım öneriyi konu sahibinin detay vermemesi üzerine dalga geçercesine yaptım.

Dalga geçiyorsunuz değil mi?

1050 ile kullandığı bir anakart varsa ve buna i3 10105 önermişse yani LGA 1200 ise işlemci en kötü zaten i3 10100DÜR (Celeron ve Pentium olma ihtimali çok düşük) bu bağlamda yükseltmeye gerek yoktur. Muhtemelen anakart ile birlikte bir öneri istiyor konu sahibi. Zaten attığım öneriyi konu sahibinin detay vermemesi üzerine dalga geçercesine yaptım.
Evet burda yazmıştım dalga geçtiğimi.

Yeni konular

Geri
Yukarı