Valorant için kaç FPS yeterlidir?

FPS değerlerinden ziyade kaç ms aldığın daha önemlidir 5 - 6 ms gayet akıcı oynatacaktır bu da
100 - 120 FPS'lere tekabül etmesi lazım.

Hocam ben eğlenci amaçlı oynayacağım 10100F RX6400 ekran kartlı bir sistem almak istiyorum kaç Hz bir monitör almalıyım Max 2000 TL bütçem var ve sıfır bir monitör alacağım.
Bu fiyata zor ama indirimde 144Hz bulabilirseniz alabilirsiniz. 300 küsür FPS alırsınız.

Hocam 144 Hz ya da 120 Hz alırsan RTSS kur, Oyunda V-sync aç Hz Değerinden bir az (143, 119 FPS)
sabitle hem yırtılma olmaz hem de gecikme süresi çok olmaz, FreeSync varsa onuda açarsın. 60 Hz alıcaksan 120' den aşağısı bende yırtılmaya sebep oluyordu, V-sync açmanı önermem.

Hocam ben eğlenci amaçlı oynayacağım 10100F RX6400 ekran kartlı bir sistem almak istiyorum kaç Hz bir monitör almalıyım Max 2000 TL bütçem var ve sıfır bir monitör alacağım.
O zaman maalesef bütçeyi biraz arttırmanız gerekecek çünkü bakıyorum da 2000 liraya kadar monitör bulamadım. Yani Vatan'da sıfır sonuç çıkıyor. Eğer 3000-3500 bandına çıkabilirseniz 144Hz 24 inç modellere bakabilirsiniz. Bu devirde eğlence için bile olsa 60Hz bir monitör çok zorunda kalınmadıkça kullanılmamalı bence.

O zaman maalesef bütçeyi biraz arttırmanız gerekecek çünkü bakıyorum da 2000 liraya kadar monitör bulamadım. Yani Vatan'da sıfır sonuç çıkıyor. Eğer 3000-3500 bandına çıkabilirseniz 144Hz 24 inç modellere bakabilirsiniz. Bu devirde eğlence için bile olsa 60Hz bir monitör çok zorunda kalınmadıkça kullanılmamalı bence.

O zaman benim bilgisayar işi hayal yapacak bir şey yok

Bu fiyata zor ama indirimde 144Hz bulabilirseniz alabilirsiniz. 300 küsür FPS alırsınız.
Hocam o sistemle bile 300 fps nasıl alıcam ki valorantta?

Hocam o sistemle bile 300 fps nasıl alıcam ki valorantta?
Ben kendim gibi low ayarlarda düşündüm hocam kusura bakmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben kendim gibi Low ayarlarda düşündüm hocam kusura bakmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır hocam zaten Low'dan bahsediyorum orada zaten 160 200 FPS almıyor mu hocam?

Geri
Yukarı