Valorant için R3 1200+1050 Ti vs R5 1600+1030

lalamisl

Femtopat
Daha fazla  
Selam ikinci el bir bilgisayar alacağım da 2 sistem buldum ve yarın almaya gideceğim. Kararsız kaldım. Hangisini almalıyım sizce? Oynadığım oyunlar ağır oyunlar değil. Valorant, LoL falan oynuyorum. En yüksek FPS hangi sistem verir?

Ryzen 3 1200, 8 GB RAM, INNO 3D 1050 Ti, Power Supply, A320M - 4600 TL.

Ryzen 5 1600, 16 GB RAM, 256 GB SSD, MSI B450M, ASUS GT1030 - 4300 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant islemci agirlikli bir oyun. Benim tercihim 2.ci sistem olurdu. Hem 16 GB ram de bulunuyor.

Sistemlerdeki ekran kartları arasında oyundan oyuna değişmekle beraber 25-50 FPS fark var. Keşke ilk sistemdeki ekran kartı ikinci sistemde olsaydı. Sonradan yükseltme şansınız varsa ikinci sistemi alıp daha iyi bir ekran kartı takabilirsiniz.

Sonradan yükseltme şansınız yoksa ilk sistemi alın.

Ram ve anakartı yeni fark ettim. Bence ikinci sistemi alın. Ramler 2x8 ise çok iyi performans sağlayacaktır. Anakart da A320M'e kıyasla gayet güncel ve güzel bir anakart. 110-120 FPS alırsınız hocam. Memnun olmazsanız ileride ekran kartı takviyesi yaparsınız.

Son düzenleme:
Alacağım yer ikinci el toplama satan bir yer oldugu icin 1.sistemde ki ekran kartini diger sisteme gecirme yaparlar mi?
Sistemlerdeki ekran kartları arasında oyundan oyuna değişmekle beraber 25-50 FPS fark var. Keşke ilk sistemdeki ekran kartı ikinci sistemde olsaydı. Sonradan yükseltme şansınız varsa ikinci sistemi alıp daha iyi bir ekran kartı takabilirsiniz.

Sonradan yükseltme şansınız yoksa ilk sistemi alın.

Ram ve anakartı yeni fark ettim. Bence ikinci sistemi alın. Ramler 2x8 ise çok iyi performans sağlayacaktır. Anakart da A320M'e kıyasla gayet güncel ve güzel bir anakart. 110-120 FPS alırsınız hocam. Memnun olmazsanız ileride ekran kartı takviyesi yaparsınız.

Geri
Yukarı