Çözüldü Valorant istemcisi RTX 4060 için düşük FPS hatası veriyor ve 33 FPS'den yukarı çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

echoırcm

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16,00 GB
Ekran kartı
NVIDIA RTX 4060 Laptop GPU
İşlemci
Intel® Core™ i5-12450H
Merhaba dün Valorant oynadıktan sonra bilgisayardan kalktım. 350-370 FPS civarı alıyordum. Sabah girdiğimde istemci düşük FPS atası veriyor ve FPS 33'e sabitlenmiş kalıyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam aynen bu şekilde aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarda birisi Intel'in birisi NVIDIA'nın biriside luminoncore olmak üzere üç tane şey var.

Bu da bu şekilde reis.
Usta, NVIDIA denetim masasına gelip Valorant'ı seçip CUDA-GPU'ları bu şekilde yapmayı dener misin?
Tek sıkıntı Valorant'ta genel olarak her şey uçak gibi hocam.

Nereden bakabilirim acaba?

Aygıt Yöneticisi'nden görüntü bağdıştırıcılarına bakar mısınız?
Ayrıyeten ayarlardan gelişmiş görüntü ayarlarındaki monitör simgesinin aşağısında ne yazıyor?

Aygıt Yöneticisi'nden görüntü bağdıştırıcılarına bakar mısınız?
Ayrıyeten ayarlardan gelişmiş görüntü ayarlarındaki monitör simgesinin aşağısında ne yazıyor?

Hocam aynen bu şekilde aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarda birisi Intel'in birisi NVIDIA'nın biriside luminoncore olmak üzere üç tane şey var.

Güç planı belki tasarruf modunda kalmış olabilir nihai performansa alın.

Bu da bu şekilde reis.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-14 130601.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-14 130601.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran görüntüsü 2024-04-14 130330.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-14 130330.png
    49,2 KB · Görüntüleme: 13

Bu da bu şekilde reis.
Usta, NVIDIA denetim masasına gelip Valorant'ı seçip CUDA-GPU'ları bu şekilde yapmayı dener misin?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-14 130815.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-14 130815.png
    80,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Reis aynen bu şekildeydi açtığımda Valorant'ı seçmeyi anlamadım sadece.

Program ayarlarına geleceksiniz orada özelleştirilecek programı seçin diye bir yer var oradan Valorant'ı bulacaksınız hocam.

Birden fazla Valorant olabilir ikisinin de GPU ayarına bakın.

Program ayarlarına geleceksiniz orada özelleştirilecek programı seçin diye bir yer var oradan Valorant'ı bulacaksınız hocam.

Birden fazla Valorant olabilir ikisinin de GPU ayarına bakın.

Cahilliğime verin nasıl yapılacağını bilmiyorum NVIDIA Denetim Masası'ndan mı yoksa Valorant'ın EXE dosyasından mı Denetim Masası'ndan ise neredeen açılıyor göremedim.

Cahilliğime verin nasıl yapılacağını bilmiyorum NVIDIA Denetim Masası'ndan mı yoksa Valorant'ın EXE dosyasından mı Denetim Masası'ndan ise neredeen açılıyor göremedim.

Sorun değil hocam bu şekilde yapacaksınız.

NVIDIA denetim masasını açacaksınız fotoğrafta gösterdiğim gibi program ayarlarından özelleştirilecek programlardan hem valorant.exe yi hem de Valorant Win64 shopping EXE'yi seçip aşağıda belirtilen ayarlara bakacaksınız.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-14 131509.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-14 131509.png
    98,7 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran görüntüsü 2024-04-14 131558.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-14 131558.png
    96,5 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı