Valorant kendi kendine Hz değiştiriyor

batuhandnd

Kilopat
Daha fazla  
Gayet basit bir şekilde oyuna girdiğimde oyun kendi kendine Hz değiştiriyor. 280 Hz monitörüm var. Oyuna girmeden önce kontrolünü sağlıyorum ve masaüstünde 280Hz görüyorum. Fakat oyuna girmeye çalıştığımda oyun tam açılırken klasik Hz değiştirme durumu monitör ekran gidiyor geliyor ve oyun içinde Valorant'ın keyfine kalmış 144, 85hzlere çekiyor.

Bu durumu oyunun destek ekibiyle de görüştüm. Onlara göre bu durum internet bağlantısıyla alakalı olabilir demişlerdi. Benim bir başka problemimle alakalı olarak bazı internet ayarlarımı değiştirmişlerdi. IPv6 protokolünü kapatıp DNS ayarlarını değiştirmiştim. Bu ayarları değiştirdikten sonra bu Hz problemini yaşadım. Bilgisayara, modeme res attım. Bir süre bilgisayarı kapalı tuttum oyunu resetledim vs ne yaparsam yapayım düzelmemişti. Sonra destek ekibinin değiştirmemi istediği ayarları default hale tekrar getirdim. Ardından problemim çözülüp tekrar 280Hz oynamaya devam etmiştim. Fakat bugün bu sorun tekrar kendi kendine hiçbir değişiklik yapmadığım halde tekrarladı. İnternet bağlantısı aklıma geldi modem resetledim PC resetledim ama sorun çözülmedi ve resetle de düzelmiyor. Sorunu daha önce yaşayan, tecrübeleyen veya bilgi sahibi olan biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Sistem:
R5 5600X.
RTX 3060.
Windows 10.
Oyun içi FPS değerlerim 370-550 FPS.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı