Valorant nasıl daha iyi oynanır?

demokamotar

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba herkese! Bugün sizlere Valorant oyununu nasıl daha iyi oynayabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğim. Oyunu beta sürecinden beri oynuyorum ve Immortal rütbesine kadar çıktım. Hadi başlayalım!

1- Yetenek Kullanımı

En önemli maddelerimizden biri. Çünkü bu oyunun en öne çıktığı kısım, yetenek kısmı. Eğer iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız en az 4-5 ajanı tamamıyla mainlemelisiniz. Çoğunluğu düellocu olmamalı. Çünkü düellocular bir takımda çoğunluk olursa, o takım savunmada zayıf kalır. Bizim amacımız hem saldırı hem de savunmada iyi olmak. Bunu yapmak için önerdiğim ajan kombinasyonları;

2 Düellocu (Genelde Side'a hızlı girebildikleri için Jett ve Raze tercih edilir.)

1 Smoker (Omen ya da Brimstone. 2 Ajanın da kendine özel artıları var)

1 Tane Gözcü (Cypher, Killjoy ya da Sova. Sova ya da Cypher öneririm.)

1 Tane Flasher (Breach, SK'ye. Ultisi yüzünden Breach öneririm.)

Tabii ki sizde bunların üstünde değişiklikler yapabilirsiniz.

2- Aim Çalışması

Bu da en önemli maddelerden bir tanesi. Poligon çalışması olarak HellianTV'nin hazırladığı programı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun dışında, death match (ölüm maçı) çok önemli. Hareketli hedefler üzerinde çalışarak aiminizi koşan rakipler üstünde de geliştirebilirsiniz. Günde 10-15 death match atmanızı öneririm.

3- Takım Ekonomisi Yönetme

Evet, bu birazda takım arkadaşlarınıza bağlı. Pre bulmanızı şiddetle öneririm. Çünkü solo bir şekilde girerseniz toxic bir velet, küfür eden bir Jett instalock ya da trolleyen birisi gelme ihtimali çok yüksek. Takım ekonomisini yönetmek için, takım arkadaşlarınızın da size uyması gerek. Mesela senaryolar üzerinden gidelim. Pistol Roundu kaybettiniz, bir sonraki round ya hiçbir şey çekmemeli, ya da çok hafif bir silah çekmelisiniz. Eğer kazandıysanız, half buy round yapmalısınız. Yani Full buy yaptığınız roundlar dışında, her zaman bir sonraki round da en az 3900 paranız kalmalı. Eğer bunu yapamazsanız, rakip takım vandal, Phantom, operator ile oynarken siz spectre, sheriff, Marshall vb. silahlarla oynayabilirsiniz. Bunun hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, aşağıya bir video bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, bunların hepsini düzgün olarak öğrenirseniz, siz de bulunmak istediğiniz rütbelere çıkabilirsiniz! Unutmayın bunun CS:GO versiyonu da gelecek. Sağlıcakla kalın!

Son düzenleyen: Moderatör:
Helliantv'nin hazırladığı programı bir süre uyguladım gerçekten çok faydasını gördüm. Özellikle One shot yapabildiğimi gördüm :) bence oyun zekasını da geliştirebilecek çalışmalar da yapılabilir. Bunun için ise profesyonel oyuncuların maçlarını izleyerek anlık verdikleri reflexleri ve bakış açılarından dersler çıkarılabilir. Bunun yanı sıra gerçekten iyi bir PC ve ekipman her zaman +1 sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı