Çözüldü Valorant oynarken GTX 960M sistem kasmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CamelonTv

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16GB 2133 MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston SA2000M8500G 500Gb , Toshiba -TR200 500Gb
Ekran kartı
Geforce GTX 960M
İşlemci
Intel® Core™ i7-6700HQ
Valorant oynuyordum klasik bir şekilde sonrasında maçın ortalarına doğru aniden 120-150 olan FPS değerim bir anda 10-20 arası takılmaya başladı ve bu etki bilgisayara da yansıdı ve bilgisayarım çok rahat Minecraft'ı kaldırırken bir anda çok zor kaldırmaya başladı. Bütün oyunlar ve programlar için de geçerli. Şimdi yeniden oyuna girdim şimdi de 10-60 arası gidip geliyor ve düşük istemci FPS hatası veriyor. Bilgisayar özelliklerimi aşağıda bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
çözüm: bilgisayarı temizleyip macunlarını yeniledim ve sorun SSD'de çıktı yardımcı olmak isteyen arkadaşlara teşekkür ederim.
1663616654454.png
1663616684714.png

Sonuçlar bu şekilde insanların oyun zevkini bozmak için oyuna falan girmedim poligonda tam 10 dakika durdum ve sonuçlar bu şekilde sürekli 10-60 fps arası gidip durdu ve çok fazla drop yedi.

Hocam işlemci greve başlamış gibi gözüküyor, bilgisayar güç tasarrufu modunda falan mı acaba? Ayrıca en alt p-state ile çalışan işlemcinin ekran kartını ve kendisini 70 derecelere getirmesi de garip geldi. İnternetteki throttlestop rehberlerini kullanarak ve işlemci sıcaklığını takip ederek işlemci frekansınızın makul (2-3GHz) değerlere gelmesini sağlamaya çalışmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca teyit etmek için soruyorum, HWmonitor uygulamasını oyuna girmeden önce çalıştırdınız değil mi?

Geri
Yukarı