Valorant oynarken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Hamza Eren

Hectopat
Bilgisayarımda Valorant oynarken yanlışlıkla Minecraft açtım ve birkaç saniye çalıştıktan sonra bir anda kitlendi ve mavi ekran hatası aldım. Mavi ekran hatası bu yüzden olabilir mi? Ve asıl garip olan minidump dosyası oluşmamıştı. Bunun sebebi nedir?

Bilgisayarımda Valorant oynarken yanlışlıkla Minecraft açtım ve birkaç saniye çalıştıktan sonra bir anda kitlendi ve mavi ekran hatası aldım. Mavi ekran hatası bu yüzden olabilir mi? Ve asıl garip olan minidump dosyası oluşmamıştı. Bunun sebebi nedir?

Aşağıdaki konudaki gibi ayar yapın. Minidump ayarınız kapalıdır belki.

Ek olarak Valorant Anti Cheat (Vanguard) mavi ekrana yol açtığını biliyoruz zaten. Minecraft oyununu ayrı bir işlem görüp direk engellemeye çalışmış olabilir.

Normal şekilde oynayarak deneyin. Eğer bu şekilde sorununuz yoksa sıkıntınız muhtemelen Valorant'ın Anti Cheat programından Vanguard'dan kaynaklanıyordur.

Yine de kesin bir şey söylemek imkansız bu konuda. Ancak minidump dosyalarını incelersek bazı fikirlerimiz olabilir. Söylediklerinizden sadece Vanguard'dan olduğu çıkıyor. Minidump ayarlarınızı yapıp ardından mavi ekran yediğinizde 2-3 tane biriktirip bizimle paylaşın.

Saygılarımla.

Aşağıdaki konudaki gibi ayar yapın. Minidump ayarınız kapalıdır belki.

Ek olarak Valorant anti cheat (Vanguard) mavi ekrana yol açtığını biliyoruz zaten. Minecraft oyununu ayrı bir işlem görüp direk engellemeye çalışmış olabilir.

Normal şekilde oynayarak deneyin. Eğer bu şekilde sorununuz yoksa sıkıntınız muhtemelen Valorant'ın anti cheat programından Vanguard'dan kaynaklanıyordur.

Yine de kesin bir şey söylemek imkansız bu konuda. Ancak minidump dosyalarını incelersek bazı fikirlerimiz olabilir. Söylediklerinizden sadece Vanguard'dan olduğu çıkıyor. Minidump ayarlarınızı yapıp ardından mavi ekran yediğinizde 2-3 tane biriktirip bizimle paylaşın.

Saygılarımla.

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. İlk olarak Valorant bir daha mavi ekran vermedi sadece o zaman Minecraft'ı aynı anda açınca bilgisayara fazla yüklendi hatta RAM kullanımı yüzde 90'a kadar çıkmıştı. Bilgisayar tıklandığında da mavi ekran veremez mi?

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. İlk olarak Valorant bir daha mavi ekran vermedi sadece o zaman Minecraft'ı aynı anda açınca bilgisayara fazla yüklendi hatta RAM kullanımı yüzde 90'a kadar çıkmıştı. Bilgisayar tıklandığında da mavi ekran veremez mi?

RAM ve işlemci kullanımınız ne kadar artsa da bu mavi ekran yedirmez normalde. Oynadığınız oyunda FPS düşer vb. şeylerle karşılaşırsınız. Ya da sorunsuz bir bilgisayarda oyun donsa bile Ctlr+Alt+Delete kombinasyonu ile gelen sayfadan görev yöneticisi açıp donan oyunu kapatabilirdiniz.

Valorant anti cheat sistemi bayağı sert çalışan bir sistem. O yüzden sıkıntı yaşayabilirsiniz. Hatta çoğu programı kullanmanıza bile izin vermez. Ban atmadığına şükretseniz yeridir :D

İlk olarak Valorant bir daha mavi ekran vermedi.

Buradan sorununuzun çözüldüğünü anlıyorum. Mavi ekran sorununuzu. Doğru mudur?

Saygılarımla.

RAM ve işlemci kullanımınız ne kadar artsa da bu mavi ekran yedirmez normalde. Oynadığınız oyunda FPS düşer vb. şeylerle karşılaşırsınız. Ya da sorunsuz bir bilgisayarda oyun donsa bile ctlr+alt+delete kombinasyonu ile gelen sayfadan görev yöneticisi açıp donan oyunu kapatabilirdiniz.

Valorant anti cheat sistemi bayağı sert çalışan bir sistem. O yüzden sıkıntı yaşayabilirsiniz. Hatta çoğu programı kullanmanıza bile izin vermez. Ban atmadığına şükretseniz yeridir :D

Buradan sorununuzun çözüldüğünü anlıyorum. Mavi ekran sorununuzu. Doğru mudur?

Saygılarımla.

Vallahi hocam 1 kere oldu. Sürekli olan bir şey değil zaten. Ben sadece endişelenme miyim diye sormak istedim. Donanımsal bir sorun yok zaten.

Vallahi hocam 1 kere oldu. Sürekli olan bir şey değil zaten. Ben sadece endişelenme miyim diye sormak istedim. Donanımsal bir sorun yok zaten.

Endişelenmenize gerek yok. Ama nasıl yok. Vanguard hesabınızla ilgili her şeyi logluyor. Zaten bunun iznini yasal olarak da üyelik kaydında sizden almış oluyor. Arka planda çalışan işlemlerinizi ve işlemlerin neler olduğuyla ilgili ayrıntılı bilgileri, hangi programları çalıştırdığınızı. Bilgisayarınızda bulunan program listesini. Hepsini logluyor. Hata kayıtlarını vb.

Bunlara göre giriş yapılan hesaba log sayısı artarsa ban da atabiliyor. Yaşayan arkadaşlarım var. Kısaca Vanguard'dan olduğunu düşündüğünüz mavi ekran yediğiniz durumlar mevcut ise o işlemleri ısrarla yapmayın. Vanguard'sız deneyin. Aynı şeyi o olmadan sorunsuz yapıyorsanız o şekilde yapın.

Loglarınız sistemde birikmesin. Böylece hesabınız tehlikeye girmez.

Sorun yaşarsanız tekrar konu açarsınız sanırım.

Saygılarımla

Endişelenmenize gerek yok. Ama nasıl yok. Vanguard hesabınızla ilgili her şeyi logluyor. Zaten bunun iznini yasal olarak da üyelik kaydında sizden almış oluyor. Arka planda çalışan işlemlerinizi ve işlemlerin neler olduğuyla ilgili ayrıntılı bilgileri, hangi programları çalıştırdığınızı. Bilgisayarınızda bulunan program listesini. Hepsini logluyor. Hata kayıtlarını vb.

Bunlara göre giriş yapılan hesaba log sayısı artarsa ban da atabiliyor. Yaşayan arkadaşlarım var. Kısaca Vanguard'dan olduğunu düşündüğünüz mavi ekran yediğiniz durumlar mevcut ise o işlemleri ısrarla yapmayın. Vanguard'sız deneyin. Aynı şeyi o olmadan sorunsuz yapıyorsanız o şekilde yapın.

Loglarınız sistemde birikmesin. Böylece hesabınız tehlikeye girmez.

Sorun yaşarsanız tekrar konu açarsınız sanırım.

Saygılarımla.

Teşekkür ediyorum bilgisayarım yeni ve ben biraz pinpirikli bir insanım. Çok korkmuştum. Sanırım bu mavi ekran hep oluyorsa sıkıntılı bir durum. Korkmuştum bilgisayar açılmayacak diye. Çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı