Valorant oynarken R5 5600X 90 derece oluyor

hypwalker

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler. Valorant oynarken işlemcim 85-90 derece arasında gidip geliyor. İşlemciyi cıkartıp termal macun sürmeme ragmen sorun devam etti. Masaüstünde veya başka oyunlar oynadıgımda bu kadar cok yükselmiyor ama Valorant'a girdigim zaman 90 dereceleri buluyor. Bu normal mi, yoksa böyle bir sorun yasayıp da cözen oldu mu? Bu arada işlemcim AMD Ryzen 5600X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iyi günler. Valorant oynarken işlemcim 85-90 derece arasında gidip geliyor. İşlemciyi cıkartıp termal macun sürmeme ragmen sorun devam etti. Masaüstünde veya başka oyunlar oynadıgımda bu kadar cok yükselmiyor ama Valorant'a girdigim zaman 90 dereceleri buluyor. Bu normal mi, yoksa böyle bir sorun yasayıp da cözen oldu mu? Bu arada işlemcim AMD Ryzen 5600X.

Laptopta normal. Bende R5 3550H var 85 civarı alıyorum. Yaşadığınız yere göre bayağı etki ediyor. Eğer sıcaklıktan kasmalar oluyorsa onun için bir şeyler yapabiliriz elbette, ama eğer performansta problem yoksa pek umursanmaması gerektiğini düşünüyorum.

Laptopta normal. Bende R5 3550H var 85 civarı alıyorum. Yaşadığınız yere göre bayağı etki ediyor. Eğer sıcaklıktan kasmalar oluyorsa onun için bir şeyler yapabiliriz elbette, ama eğer performansta problem yoksa pek umursanmaması gerektiğini düşünüyorum.

Laptop mu arkadaşın bilgisayarı? 5600X kullanıyor.

@hypwalker işlemcinde ki sogutucu nedir?

Stok fansa stok fan zor soğutuyor normal.

Evet bende stok fandan biraz şikayetciyim fakat işimi görüyor Valorant'ta R5 3600 de OC yaptığım şekilde Max 65-70 derece oluyor fakat aşırı değil zaten kasaya fan takmayı düşünüyorum bence arkadaşda belki işlemci soğutucusunu değiştirirse ve kasaya fan eklerse iyi olabilir.

laptop degil yaşadıgım yerde mersin kanka sıcaktan kelimesi bu memleketi anlatmaya hafif kalır sıvı sogutucu siparis ettim geldiginde bakacam sorun devam ederse yazacam

Geri
Yukarı