Valorant oynarken sistem donuyor

0verlord23

Decapat
Başlıkta gördüğünüz gibi oyun içindeyken sistem donuyor ve reset atmadıkça hiçbir şey yapamıyorum son güncellemeden sonra olmaya başladı bu sorun.
Sistemi temizledim.
Virüs taraması temiz çıktı.
Termal macunu yeniledim.
Kasayı temizledim.

Benim kendiliğinden düzeldi. Kadro güncelleme vs gelmemişti bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende hala bu sorun çözülmedi. Cozenler nasıl cozdunuz?

Hocam ne yaptığınızı detaylı anlatabilir misiniz?
Akşam bir daha oyuna girip olup olmadığına balacağım.

yaptığım şey olmadı yine donuyor :/ anlamadım gitti

Sana birşey göstereceğim. şu ikisini yaptım ve düzgünce oynadım. Sende bir dene
  • Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç
  • Açılan Çalıştır penceresinde, "msconfig" yaz ve Tamam'a tıkla
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla
  • Burada bulunan " Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "Tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla
  • Eğer VALORANT oynuyorsan Listede VGC adlı hizmeti devre dışı bırakmadığından emin ol. VGC hizmeti Vanguard olduğu için oyuna girerken sorun yaşayabilirsin.
  • "Uygula"ya ve daha sonra "Tamam"a tıkla
  • Bilgisayarını yeniden başlat

Bir kaç performans ayarını yapalım.

• İlk olarak Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç,
  • Açılan Çalıştır penceresinde, "sysdm.cpl" yaz ve Tamam'a tıkla,
  • Karşına "Sistem Özellikleri" penceresi açılacak,
  • Gelişmiş sekmesinin Performans bölümünde yer alan Ayarlar butonuna tıklayıp Performans Seçenekleri penceresini aç,
  • Orda bulunan "En iyi performans için ayarla" seçeneğini seç
  • Onu seçtiğinde bütün seçeneklerin başındaki tik kalkmış olacak. Orada Ekran Yazı Tipi Kenarlarını Düzelt seçeneğini tekrar seç.
  • "Tamam" butonu ile onayla.

antivürüs programı yapıyor olabilir. amd kullanıyorsan sistem yapılandırması Üretici AMD yazan iki tane yer var onları tiki işaretle yoksa alta alınca kapatıyor.

Son düzenleme:
Alt+tab atarken bende de donmaya başlamıştı dediğiniz gibi reset atmadan düzelmiyordu. Sonra kendiliğinden düzeldi nedense. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda yazan yerdekileri zaten yaptım. Burada ne yapmam gerekiyor onu anlamadım.

ekran kartı amd olanlar için geçerli amd ekran kartı mı var ?

Alt+tab atarken bende de donmaya başlamıştı dediğiniz gibi reset atmadan düzelmiyordu. Sonra kendiliğinden düzeldi nedense. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Yazılımsal sorun yaşanıyor, pc ikinciye açtığımda düzeliyordu hiç bir sorun kalmıyordu. Destekle görüştüğümde alt programların hepsini kapatmamı önerdiler kapattım hiç sorun olmadı. Alt tab yapınca oyun kapanıyordu oda ekran kartının sürücüleri alt programlar arasında kapatınca yapmaya başlamıştı bende ekran kartı sürücüleri yüklediğim programı açtım sorun kalmadı.

Yukarıda yazan yerdekileri zaten yaptım. Burada ne yapmam gerekiyor onu anlamadım.
Resimde gördün iki seçeneği işaretlemeyince oyundan atıyor.

Son düzenleme:
Başlıkta gördüğünüz gibi oyun içindeyken sistem donuyor ve reset atmadıkça hiçbir şey yapamıyorum son güncellemeden sonra olmaya başladı bu sorun.
Sistemi temizledim.
Virüs taraması temiz çıktı.
Termal macunu yeniledim.
Kasayı temizledim.

Bilgisayarında Razer programı var mı? Varsa silip öyle dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı