Valorant oynarken sistem donuyor

efeyumak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım oyun oynarken birdenbire donuyor ve reset atmam gerekiyor. İşlemci gücünü düşürürsem bu durum yaşanmıyor fakat Valorant'ta ciddi bir FPS düşüklüğü oluyor. Yaklaşık 30-40 civarı ayarları fullesem bilgisayar kapanıyor. Genellikle 130 FPS alırken şimdi 50 adamı gördüğümde 20'ye kadar düşüyor. Bilgisayardan çok anlamam. Anlamam dediğim şahsen şu parçayı cıkart temizle desen yapamam. Bugün bir bilgisayarcıya soracağım. Öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver'larını güncelle. Arkaplan uygulamalarını temizle. Gereksiz dosyaları ve uygulamaları sil. Uzun süredir aynı sistemi kullanıyorsan Windows'u yeniden yüklemek yeni bilgisayar almış gibi rahatlatabiliyor.

Ekran kart: 1050.
İşlemci: AMD FX61000.
8 GB RAM.
1 TB hard disk 240 GB SSD.
Driver'larını güncelle. Arkaplan uygulamalarını temizle. Gereksiz dosyaları ve uygulamaları sil. Uzun süredir aynı sistemi kullanıyorsan Windows'u yeniden yüklemek yeni bilgisayar almış gibi rahatlatabiliyor.
yeni format attım driveri 3 hafta önce güncelledim asıl fps düşmesi güncelledikten sonra başlamıştı

Aynı sorun bende de oluyor temiz kurulum yaptım aynı sorun devam ediyor PC kilitlenip kalıyor.
İşlemci AMD Phenom X II ekran kartı AMD 5600/5700 2 GB 128 bit olması gerekiyor.
8 GB RAM 500 GB HDD.

Yeni konular

Geri
Yukarı