Valorant oynarken sadece sistem donuyor

Arkadaşlar; Valorant oynuyordum, sistem birden dondu. RAM 8 GB, anakart sistemin yani oyunun komple donmasına sebebiyet verir mi? Mavi ekran vermedi, oyun dondu, bilgisayarı kapatmak zorunda kaldım. Var mı bu durumu yaşayan ya da RAM'den dolayı mı dondu ki? Oyun kilitlendiğinde Windows donmuyor. CS:GO'da kitlenme olmadı, Valorant'ta oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dakika şimdi SSD dışında depolama birimi yok mu?
240 GB nasıl doldurdunuz?
Varsa çok oynamadığınız oyunları HDD'ye çok oynadığınız oyunları SSD'ye taşımanızı tavsiye ederim.
HDD varsa SSD almasına gerek yok bence. HDD yoksa SSD yerine HDD alması daha mantıklı.

Bir dakika şimdi SSD dışında depolama birimi yok mu?
240 GB nasıl doldurdunuz?
Varsa çok oynamadığınız oyunları HDD'ye çok oynadığınız oyunları SSD'ye taşımanızı tavsiye ederim.
HDD varsa SSD almasına gerek yok bence. HDD yoksa SSD yerine HDD alması daha mantıklı.

HDD'de varmış hatta Valorant ona kuruluymuş. Biz de HDD zaten FPS düşmesi yiyen bir depolama bir de sağlığı düştüyse donması normal dedik. O da yeni bir SSD istedi işte ben ilk baş 240GB SanDisk önerdim kronik sorunu varmış apacer panther 120GB olabilir dedim.

Arkadaşlar; Valorant oynuyordum, sistem birden dondu. RAM 8 GB, anakart sistemin yani oyunun komple donmasına sebebiyet verir mi? Mavi ekran vermedi, oyun dondu, bilgisayarı kapatmak zorunda kaldım. Var mı bu durumu yaşayan ya da RAM'den dolayı mı dondu ki? Oyun kilitlendiğinde Windows donmuyor. CS:GO'da kilitlenme olmadı, Valorant'ta oldu.

Bende de var neden acaba RAM 16 GB.

@Mehmet Ö. Windows kurulu SSD'de 75 GB boş ama onu kullanmıyorum. Boş kalsın diye yeni SSD alıp ona kurarım. Bu donma sorunu anakart vesaire işlemci ekran kartı bunlardan olmaz değil mi?

Ekran kartın fazla ısınıryorsa sorun olabilir. Mesela benim oyunumda dondu ekran kartını kontrol ettım bir tane fan çalışmıyor diğeri de düzgün dönmüyormuş. Fan alacağım yakın zamanda.
(Ayrıca genel PC temizlik yaparsan da sorunun çözülmese bile pcni iyileştirebilir)

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. RAM 12 GB. Bilgisayarımda hard disk var. Sadece Valorant oynarken bir anda donuyor ve bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor. CS:GO vs. oynarken dönmüyor sadece Valorant'ta oluyor. Bir çözüm bulamadım.

Ekran kartın fazla ısınıryorsa sorun olabilir. Mesela benim oyunumda dondu ekran kartını kontrol ettım bir tane fan çalışmıyor diğeri de düzgün dönmüyormuş. Fan alacağım yakın zamanda.
(Ayrıca genel PC temizlik yaparsan da sorunun çözülmese bile pcni iyileştirebilir)
Ben laptop kullanıyorum. Bir monitör ve klavye bağladım. Bilgisayarım üstüne küçük bir vantilatör koyuyorum ayrıca altında soğutması da var. Ama bu donma olayını birçok kez yaşadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı