Valorant oyun içinde düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

ProTr

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle, iyi günler. 1-2 haftadır Valorant ile ugraşıyorum. Sorun şu:
Oyunun ana menüsünde FPS 200 ila 300 arasında ama oyun içi 100 FPS'e sabitleniyor, yukarısına çıkmıyor. Ekran kartı kullanımı %10'a düşüyor, işlemci kullanımı %100 oluyor. Oyun kasıp donuyor. Ana menüye dönünce FPS fırlıyor. Ekran kartı kullanımı başlıyor. Bunun bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İmaznızda yazdığınız sistemin doğru olduğunu varsayarak söylüyorum işlemci darboğaz yapıyor. Valorant işlemci tabanlı bir oyundur ve işlemci kullanımınız %100 olursa ekran kartı tam gücünü veremez. Ayarları ve çözünürlüğü arttırmayı deneyin.

Öncelikle, iyi günler. 1-2 haftadır Valorant ile ugraşıyorum. Sorun şu:
Oyunun ana menüsünde FPS 200 ila 300 arasında ama oyun içi 100 FPS'e sabitleniyor, yukarısına çıkmıyor. Ekran kartı kullanımı %10'a düşüyor, işlemci kullanımı %100 oluyor. Oyun kasıp donuyor. Ana menüye dönünce FPS fırlıyor. Ekran kartı kullanımı başlıyor. Bunun bir çözümü var mı?

Öncelikle sistemini buraya yazarsan sevinirim. Bir de Valorant'ta optimizasyon sorunu var diye biliyorum. Bundan da kaynaklanabiliyor. ☺

Geç yazdıgım için kusura bakmayın ceza aldım sistemim şu: Bu sistemle önceden de oynadım oyunu hiç sıkıntısı yoktu donma kasması yoktu 2 hafta önce yükledim bir bakayım dedim oyun kasmaktan ölüyor.
Intel Core i5 750 3.20GHz 4 çekirdek.
10GB DDR3 RAM.
Gigabyte GTX 950 2 GB GDDR 5
SSD: Hi level 240GB.
SSHD: Seagate 1TB SSHD.
PSU: FSP 500Watt 80+bronz

Geç yazdıgım için kusura bakmayın ceza aldım sistemim şu: Bu sistemle önceden de oynadım oyunu hiç sıkıntısı yoktu donma kasması yoktu 2 hafta önce yükledim bir bakayım dedim oyun kasmaktan ölüyor.
Intel Core i5 750 3.20GHz 4 çekirdek.
10GB DDR3 RAM.
Gigabyte GTX 950 2 GB GDDR 5
SSD: Hi level 240GB.
SSHD: Seagate 1TB SSHD.
PSU: FSP 500Watt 80+bronz
Hem darboğaz yaşıyorsunuz hem de oyunun optimizasyon sıkıntılarından dolayı oyun kasıyor diye düşünüyorum.

Evet darbogaz yaşadıgım dogrudur ama şu an a kadar oynadıgım hiçbir oyunda böyle bir problem olmadı Valorant'ın optimizasyon sorunu var destek ekibi aşırı dolu umarım yeni gelen güncellemede düzelir.

Geri
Yukarı