Valorant RAM kullanımı normal mi?

İşletim sistemi
Windows 10

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Samsung 8Gb 2400Mhz CL17
SSD veya HDD modeli
WD Blue 1Tb 7200Rpm 64Mb
Ekran kartı
MSI 1050Ti 4Gb
İşlemci
i5-7400 3.5Ghz 6Mb
Arkadaşlar elimdeki sistemimin Valorant'taki değerlerini paylaştım. FPS değerim, CPU kullanım değerim ve RAM kullanım değerim bana çok az geldi. 8 GB RAM'ım var, Valorant 1.5GB kullanıyor ve boşta 1.5-2 GB RAM'im daha var. İşlemci kullanımım sürekli %70 seviyelerinde Valorant gibi işlemci bazlı bir oyun için bana az geldi.
İki fotoğraf bıraktım. Birincisinde grafikleri en düşük seviyeye aldım. İkincisinde ise en yükseğe aldım.

Ekran Görüntüsü (8).png

Ekran Görüntüsü (7).png

1676027804299.png

Evet hocam dediğiniz doğru ben de onu baz alarak yazdınız sandım attığım görseldeki 2. ibareyi görmedim onun ne anlama geldiğini bilmiyorum. O halde buradaki 7 GB kullanım değeridir. Afterburner kullanmıyorum pek bir bilgim yok, görev yöneticisi ne gösteriyor?

Eki Görüntüle 1663361
Evet hocam dediğiniz doğru ben de onu baz alarak yazdınız sandım attığım görseldeki 2. ibareyi görmedim onun ne anlama geldiğini bilmiyorum. O halde buradaki 7 GB kullanım değeridir. Afterburner kullanmıyorum pek bir bilgim yok, Görev Yöneticisi ne gösteriyor?

Görev yöneticiside 1.5GB gösteriyor oradaki 7GB toplam RAM kullanımı yanındaki 1.5GB ise Valorant'ın kullandığı.

Geri
Yukarı