Valorant rank sistemi çok garip

RainbowwOnSky

Hectopat
Makaleler
3
Valorant'ta Geçen günlerde 4 maç kazanıp (13-4 vb.) rank atlatmıyordu en sonunda fena sövmüştüm. Sonra tekrar 4 maç kaybettim Mic açamadığım ve kimse grubuma gelmediği için oyundan zevk almıyordum(ban yemişim) tekrar 4 maçı kaybettikten sonra zevksiz bir şekilde bir maç daha girdim maçın sonucu 13-7 olmuştu ve rank atlattı. Neden 4 maç kazanıp atlatmazken bir maç kazanınca ve kötü bir kda ya sahipken rank atlattı bileniniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant'ta Geçen günlerde 4 maç kazanıp (13-4 vb.) rank atlatmıyordu en sonunda fena sövmüştüm. Sonra tekrar 4 maç kaybettim Mic açamadığım ve kimse grubuma gelmediği için oyundan zevk almıyordum(ban yemişim) tekrar 4 maçı kaybettikten sonra zevksiz bir şekilde bir maç daha girdim maçın sonucu 13-7 olmuştu ve rank atlattı. Neden 4 maç kazanıp atlatmazken bir maç kazanınca ve kötü bir kda ya sahipken rank atlattı bileniniz var mı?
Kazandığınız maçları nasıl kazandınız kaç tık aldınız, görevinize uygun mu oynadınız, bir sürü sebebi var. Kimseye küfretmeyin oyunda, aiminizi ortaya koyun devam edin.

Çünkü oyunun rank sistemi CS'deki gibi sadece win ve lose sayılarına bakmıyor. Kazandıktan sonraki aldığınz tik sayısı da önemli. Ve bu tik sayısı çok detaylı şeylere göre geliyor. Yani oynadığınız herodan tutun, ne kadar farkla yendiğinize kadar her şey belirliyor.

Çünkü oyunun rank sistemi CS'deki gibi sadece win ve lose sayılarına bakmıyor. Kazandıktan sonraki aldığınz tik sayısı da önemli. Ve bu tik sayısı çok detaylı şeylere göre geliyor. Yani oynadığınız herodan tutun, ne kadar farkla yendiğinize kadar her şey belirliyor.
Hero derken ne tür herolar daha çok tick atlatıyor?

Hero derken ne tür Hero'lar daha çok tick atlatıyor?

Hangi Hero daha fazla tick atlatıyor diye bir şey yok. Ama mesela siz reyna aldınız, takımınızdaki birisi de cypher aldı. Eğer ikinizde aynı kill sayısı alırsanız ona daha fazla tick verme olasılığı daha yüksek. Çünkü sizinki bir duelist cypher ise savunma uzmanı.

Çünkü oyunun rank sistemi CS'deki gibi sadece Win ve lose sayılarına bakmıyor. Kazandıktan sonraki aldığınz tik sayısı da önemli. Ve bu tik sayısı çok detaylı şeylere göre geliyor. Yani oynadığınız Hero'dan tutun, ne kadar farkla yendiğinize kadar her şey belirliyor.

Umarım bunları ciddi ciddi yazmamışsındır.

Geri
Yukarı