Valorant satın aldığım hesabı geri alan kişiye dava açabilir miyim?

Yasak olduğunu gerçekten bilmiyordum ve hesap satışının ban sebebi olduğunu bilmiyordum beni dolandırmaya çalıştı hesabı geri almaya çalıştı aldı da. Elimde kanıtlar olduğu için siber suçlara şikayete gidecektim gitme bir daha yapmayacağım dedi hesabı bu saatten sonra tekrar kurtarma ihtimali kalmadı oyun görevlisi destekten bu hesabı bir daha kurtarman için sana yardımcı olmayacağız şüphelendik dedi. Fakat hesabı bana sattığını onlara kanıtlanırsa hesabım kapanır mı? Bu yüzden korkuyorum eğer böyle bir ihtimal varsa hesabı bırakacağım sıfırdan hesap kurup öyle desen kullanacağım ama öyle bir ihtimal yoksa bu hesaptan devam edeceğim sizce doğru olan yol nedir?

hesabı aldığın marka ile iletişime geç. Valorant olaya el atmayacağı için yasak olmasının bir önemi yok. Seni mahalle karakoluna yonlendiricekler. Mesela GameSatış'tan aldıysan canlı desteğe yaz. Mahalle karakolunda kağıt dolduracaksın ve dava açacaksın. Savcılık GameSatış'tan alıcının bilgilerini isteyecek. GameSatış (örnek olarak verdim GameSatış'ı) satıcının bilgilerini savcılığa iletecek. Satıcı sözleşmesinde mesela GameSatış'ta 5000 dolar yazar. Kabasakalda 10000TL yazar. Tutar neyse sana taksitle durumuna gore taksitlendirilip ödeme kararı verirler. Ama en az 2-3 sene surer olay. Gereksiz uğraşmaya ama olay bu şekilde ilerler eğer istersen

Dava açsa da kazanamaz dostum. Hesap alım-satımı yasak. Bakabilirsin.
Kanunen yasak mı? Kanunu riot mu koyuyordu?

Dolandırıcılık olayı varsa ve oyunda yasak olsa bile kanunları koyan riot değil. Kanunda dolandırıcılık suç diyor cezası var diyor. Orta da mağduriyet var. Hakkını aramak istiyorsa arasın.

Hadi bana inanmadınız internette avukatların bilgi verdiği siteler var. Bende böyle olaylarda bir şey yazmadan önce bilgi almak amaçlı bakıyorum. Yoksa bende hukukçu vs değilim bildiğim var bilmediğim var her insan gibi. Ama bu konu da oyun içerisinde yasak olsa bile kanunen dolandırıcılık suç olduğu için sonuç alabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Herkese teşekkür ederim bilgilendim yeterince gerisi bende.

Kanunen yasak mı? Kanunu Riot mu koyuyordu?

Dolandırıcılık olayı varsa ve oyunda yasak olsa bile kanunları koyan Riot değil. Kanunda dolandırıcılık suç diyor cezası var diyor. Orta da mağduriyet var. Hakkını aramak istiyorsa arasın.

Hadi bana inanmadınız internette avukatların bilgi verdiği siteler var. Bende böyle olaylarda bir şey yazmadan önce bilgi almak amaçlı bakıyorum. Yoksa bende hukukçu vs değilim bildiğim var bilmediğim var her insan gibi. Ama bu konu da oyun içerisinde yasak olsa bile kanunen dolandırıcılık suç olduğu için sonuç alabileceğini düşünüyorum.

hesabı aldığın marka ile iletişime geç. Valorant olaya el atmayacağı için yasak olmasının bir önemi yok. Seni mahalle karakoluna yonlendiricekler. Mesela GameSatış'tan aldıysan canlı desteğe yaz. Mahalle karakolunda kağıt dolduracaksın ve dava açacaksın. Savcılık GameSatış'tan alıcının bilgilerini isteyecek. GameSatış (örnek olarak verdim GameSatış'ı) satıcının bilgilerini savcılığa iletecek. Satıcı sözleşmesinde mesela GameSatış'ta 5000 dolar yazar. Kabasakalda 10000TL yazar. Tutar neyse sana taksitle durumuna gore taksitlendirilip ödeme kararı verirler. Ama en az 2-3 sene surer olay. Gereksiz uğraşmaya ama olay bu şekilde ilerler eğer istersen

PUBG Mobile'de hesap satışında böyle bir olay olmuştu ve adam davayı kazanmış. Sizde açabilirsiniz.

Dolandırıcılık suçu zamanaşımı 8 yıldır. Hâlâ şikayet edebilirsiniz.

Kanunen yasak mı? Kanunu riot mu koyuyordu?

Dolandırıcılık olayı varsa ve oyunda yasak olsa bile kanunları koyan riot değil. Kanunda dolandırıcılık suç diyor cezası var diyor. Orta da mağduriyet var. Hakkını aramak istiyorsa arasın.

Dostum, yasak olan bir şeyi kendi rızasıyla yapıyor ve bunun sonucunda dolandırılıyor. Sen böyle bir şeyle ilgileneceklerini düşünüyor musun? Hadi bana inanmıyorsun tamam, internete bir bak kaç kişi bunun yüzünden mağdur olmuş.

Dostum, yasak olan bir şeyi kendi rızasıyla yapıyor ve bunun sonucunda dolandırılıyor. Sen böyle bir şeyle ilgileneceklerini düşünüyor musun? Hadi bana inanmıyorsun tamam, internete bir bak kaç kişi bunun yüzünden mağdur olmuş.
Arkadaşım oyun hesabı satın alan birini dolandırmışlar, dolandıran adama hapis verdiler ne anlatıyorsun? -Sabıkası olmadığından denetimli serbestlikten yararlanmış-Burda konusu da var araştırabilirsin adam savcının iddianamesini bile atmış. O savcı boşuna mı ceza istemiş adama. İstese evine gönderir. İlgileniyorlarmış demek ki

Son düzenleme:

Geri
Yukarı